WooCommerce - en to el_GR translation catalogue (1043 entries)

en: "From" Email Address
el_GR: "Από" Διεύθυνση Email

en: "From" Name
el_GR: "Από" Όνομα

en: %d Transients Rows Cleared
el_GR: %d σειρές μεταβάσεων έχουν καθαριστεί

en: %d item | %d items
el_GR[0]: %d τεμάχιο
el_GR[1]: %d τεμάχια

en: %d note | %d notes
el_GR[0]: %d σημείωση
el_GR[1]: %d σημειώσεις

en: %s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: <a href="%s">Increasing memory allocated to PHP</a>
el_GR: %s - Συστήνουμε μνήμη τουλάχιστον 64MB. Δείτε: <a href="%s">Increasing memory allocated to PHP</a>

en: %s Rates
el_GR: %s Τιμές

en: %s WooCommerce %s is more powerful, stable, and secure than ever before. We hope you enjoy it.
el_GR: %s Το WooCommerce %s είναι πιο δυνατό, σταθερό και ασφαλές από κάθε προηγούμενη έκδοση. Ελπίζουμε να το απολαύσετε.

en: %s average daily sales
el_GR: %s κατά μέσω όρο σημερινές πωλήσεις

en: %s average monthly sales
el_GR: %s κατά μέσω όρο μηνιαίες πωλήσεις

en: %s by %s
el_GR: %s από %s

en: %s charged for shipping
el_GR: %s χρεώθηκαν για αποστολή

en: %s coupons used in total
el_GR: %s κουπόνια συνολικά έχουν χρησιμοποιηθεί

en: %s discounts in total
el_GR: %s προεξοφλήσεις συνολικά

en: %s items purchased
el_GR: %s αντικείμενα που έχουν αγοραστεί

en: %s orders placed
el_GR: %s πωλήσεις έχουν τοποθετηθεί

en: %s previous order linked | %s previous orders linked
el_GR[0]: %s συνδεδεμένη προηγούμενη παραγγελία
el_GR[1]: %s συνδεδεμένες προηγούμενες παραγγελίες

en: %s purchases for the selected items
el_GR: %s αγορές στα επιλεγμένα αντικείμενα

en: %s sales for the selected items
el_GR: %s πωλήσεις στα επιλεγμένα αντικείμενα

en: %s sales in %s
el_GR: %s πωλήσεις σε %s

en: %s sales in this period
el_GR: %s πωλήσεις σ' αυτήν την περίοδο

en: %s signups in this period
el_GR: %s εγγραφές σε αυτή την περίοδο

en: %s top seller this month (sold %d)
el_GR: %s πρώτο σε πωλήσεις αυτό το μήνα (πωλήσεις %d)

en: %s worth of coupons used
el_GR: %s σε αξία κουπονιών έχουν χρησιμοποιηθεί

en: &larr; Choose a category to view stats
el_GR: &larr; Διάλεξε μια κατηγορία ώστε να δείξει τα στατιστικά

en: &larr; Choose a product to view stats
el_GR: &larr; Επέλεξε ένα προϊόν ώστε να δεις τα στατιστικά:

en: (Copy)
el_GR: (Αντιγραφή)

en: + Add shipping cost
el_GR: +Προσθήκη κόστους αποστολής

en: + Add tax row
el_GR: + Προσθήκη γραμμής φόρου

en: 2 letter Country code
el_GR: Κωδικός χώρας -2 χαρακτήρες-

en: <strong>%s order</strong> awaiting processing | <strong>%s orders</strong> awaiting processing
el_GR[0]: <strong>%s παραγγελία</strong> σε αναμονή
el_GR[1]: <strong>%s παραγγελίες</strong> σε αναμονή

en: <strong>%s order</strong> on-hold | <strong>%s orders</strong> on-hold
el_GR[0]: <strong>%s παραγγελία</strong> σε-αναμονή
el_GR[1]: <strong>%s παραγγελίες</strong> σε-αναμονή

en: <strong>%s product</strong> low in stock | <strong>%s products</strong> low in stock
el_GR[0]: <strong>%s προϊόν</strong> με χαμηλό στοκ
el_GR[1]: <strong>%s προϊόντα</strong> με χαμηλό στοκ

en: <strong>%s product</strong> out of stock | <strong>%s products</strong> out of stock
el_GR[0]: <strong>%s προϊόν</strong> έχει εξαντληθεί
el_GR[1]: <strong>%s προϊόντα</strong> έχουν εξαντληθεί

en: <strong>%s</strong> sales this month
el_GR: <strong>%s</strong> πωλήσεις αυτόν τον μήνα

en: <strong>Welcome to WooCommerce</strong> &#8211; You're almost ready to start selling :)
el_GR: <strong>Καλως ήλθατε στο WooCommerce</strong> &#8211; Είστε σχεδόν έτοιμος να ξεκινήσετε πωλήσεις :)

en: <strong>Your theme does not declare WooCommerce support</strong> &#8211; if you encounter layout issues please read our integration guide or choose a WooCommerce theme :)
el_GR: <strong>Το θέμα σας δεν διακυρήτει συμβατότητα με WooCommerce</strong> &#8211; αν συναντήσετε προβλήματα με το layout παρακαλώ διαβάστε τον οδηγό ενσωμάτωσης ή επιλέξτε ένα θέμα WooCommerce :)

en: A 2 digit country code, e.g. US. Leave blank to apply to all.
el_GR: 2ψήφιος κωδικός χώρας πχ US. Αφήστε το κενό, ώστε να έχει εφαρμογή σε όλες.

en: A 2 digit state code, e.g. AL. Leave blank to apply to all.
el_GR: 2ψήφιος κωδικός περιφέρειας. Αφήστε το κενό, ώστε να έχει εφαρμογή σε όλες

en: A new RESTful API developers will &#10084;
el_GR: Ένα νέο RESTful API κατασκευαστή θα &#10084;

en: A product must be in this category for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products in these categories will be discounted.
el_GR: Ένα προϊόν θα πρέπει να βρίσκεται σε αυτή την κατηγορία για χρήση αυτού του κουπονιού ή στην περίπτωση "Προϊοντικών Εκτπώσεων", τα προϊόντα ποιών κατηγοριών θα λαμβάνουν εκπτώσεις με αυτό το κουπόνι.

en: About WooCommerce
el_GR: Σχετικά με το WooCommerce

en: Access Expires
el_GR: Η πρόσβαση λήγει

en: Access Restriction
el_GR: Περιορισμός πρόσβασης

en: Access your data from 3rd party applications
el_GR: Πρόσβαση στα δεδομένα σας από 3ον εφαρμογών

en: Account Creation
el_GR: Δημιουργία Λογαριασμού

en: Account Pages
el_GR: Σελίδες Λογαριασμού

en: Accounts
el_GR: Λογαριασμοί

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
el_GR: Η ενέργεια απέτυχε. Παρακαλώ ανανεώστε την σελίδα και ξαναδοκιμάστε.

en: Actions
el_GR: Ενέργειες

en: Add
el_GR: Προσθήκη

en: Add Attribute
el_GR: Προσθήκη Χαρακτηριστικού

en: Add File
el_GR: Προσθήκη Αρχείου

en: Add Google Analytics eCommerce tracking to your WooCommerce store.
el_GR: Πρόσθεσε Google Analytics eCommerce εντοπισμού στο μαγαζί WooCommerce σου

en: Add Images to Product Gallery
el_GR: Προσθήκη εικόνων στο gallery του προϊόντος

en: Add New Attribute
el_GR: Προσθήκη Νέου Χαρακτηριστικού

en: Add Payment Method
el_GR: Προσθήκη Τρόπου Πληρωμής

en: Add Variation
el_GR: Προσθήκη παραλλαγής

en: Add a note for your reference, or add a customer note (the user will be notified).
el_GR: Προσθέστε μια σημείωση για δική σας χρήστη ή μια σημείωση για τον πελάτη (ο χρήστης θα λάβει σχετική ειδοποίηση).

en: Add fee
el_GR: Προσθήκη προμήθειας

en: Add item(s)
el_GR: Προσθήκη προϊόντος (ων)

en: Add new
el_GR: Προσθήκη νέου

en: Add note
el_GR: Προσθήκη σημείωσης

en: Add product gallery images
el_GR: Προσθήκη εικόνων gallery στο προϊόν

en: Add to cart
el_GR: Προσθήκη στο καλάθι

en: Add to gallery
el_GR: Προσθήκη στο gallery

en: Add&nbsp;meta
el_GR: Προσθήκη&nbsp;meta

en: Add-ons
el_GR: Πρόσθετα

en: Additional Tax Classes
el_GR: Πρόσθετες φορολογικές κατηγορίες

en: Additional price display options
el_GR: Επιπλέον επιλογές τιμές απεικόνισης

en: Address
el_GR: Διεύθυνση

en: Address 1
el_GR: Διεύθυνση 1

en: Address 2
el_GR: Διεύθυνση 2

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
el_GR: Παραγγελίες

en: Advanced
el_GR: Για προχωρημένους

en: After <a href="%s">reading the documentation</a>, for further assistance you can use the <a href="%s">community forum</a>, or if you have access as a WooThemes customer, <a href="%s">our support desk</a>.
el_GR: Αφού <a href="%s">διαβάσετε τα συνοδευτικά έγγραφα</a>, για επιπλέον βοήθεια συμβουλευτείτε <a href="%s"> το φόρουμ υποστήριξης</a>, ή αν είστε πελάτης WooThemes, <a href="%s">την υποστήριξη πελατών</a>.

en: After pre-tax discounts.
el_GR: Μετά από τη προ-φορολογία έκπτωσης

en: All
el_GR: Όλα

en: All coupons
el_GR: Όλα τα κουπόνια

en: All done!
el_GR: Όλα έτοιμα!

en: All missing WooCommerce pages was installed successfully.
el_GR: Όλες οι ελλιπής σελίδες της WooCommerce εγκαταστάθηκαν με επιτυχία.

en: Allow
el_GR: Να επιτρέπεται

en: Allow Backorders?
el_GR: Επιτρέπονται οι προ παραγγελίες όταν υπάρξει διαθέσιμο απόθεμα;

en: Allow free shipping
el_GR: Να επιτρέπεται η Δωρεάν Αποστολή

en: Allow, but notify customer
el_GR: Επέτρεψε, αλλά ενημέρωσε τον πελάτη

en: Allows customers to checkout without creating an account.
el_GR: Επέτρεψε τους πελάτες να εξοφλήσουν χωρίς λογαριασμό

en: Always show stock e.g. "12 in stock"
el_GR: Να εμφανίζεται πάντα το απόθεμα πχ "12 σε απόθεμα"

en: Any
el_GR: Όποιο

en: Any category
el_GR: Κάθε κατηγορία

en: Application/Software
el_GR: Εφαρμογή/Λογισμικό

en: Apply
el_GR: Εφαρμογή

en: Apply before tax
el_GR: Εφαρμογή πριν τους φόρους

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
el_GR: Είστε σίγουροι πως θέλετε να διαγραφούν όλες οι παραλλαγές; Αυτό δεν μπορεί να ανακληθεί.

en: Are you sure you want to delete this attribute?
el_GR: Είστε σίγουροι πως θέλετε να διαγραφεί αυτό το χαρακτηριστικό;

en: Are you sure you want to link all variations? This will create a new variation for each and every possible combination of variation attributes (max 50 per run).
el_GR: Θέλετε σίγουρα να ενώσετε όλες τις παραλλαγές; Αυτό θα δημιουργήσει νέα παραλλαγή για κάθε μοναδικό συνδυασμό των χαρακτηριστικών κάθε παραλλαγής (maximum 50 κάθε φορά).

en: Are you sure you want to remove the selected items? If you have previously reduced this item's stock, or this order was submitted by a customer, you will need to manually restore the item's stock.
el_GR: Να αφαιρεθούν τα επιλεγμένα προϊόντα; Αν έχετε ήδη μειώσει το απόθεμα αυτού του προϊόντος, ή αυτή η παραγγελία υποβλήθηκε από πελάτη, θα πρέπει να αποκαταστήσετε χειροκίνητα το απόθεμα του προϊόντος.

en: Are you sure you want to remove this variation?
el_GR: Είστε σίγουροι πως θέλετε να διαγραφεί αυτή η παραλλαγή;

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
el_GR: Είστε σίγουροι πως θέλετε να σταματήσει να επιτρέπεται η πρόσβαση σε αυτό το download;

en: As a single total
el_GR: Ως ένα μοναδικό συνολικό

en: Attributes
el_GR: Χαρακτηριστικά

en: Attributes let you define extra product data, such as size or colour. You can use these attributes in the shop sidebar using the "layered nav" widgets. Please note: you cannot rename an attribute later on.
el_GR: Τα χαρακτηριστικά σας επιτρέπουν να ορίσετε επιπλέον δεδομένα στο προϊόν, όπως το μέγεθος ή το χρώμα. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτά τα χαρακτηριστικά στο shop sidebar με τα "layered nav" widgets. Παρακαλώ σημειώστε: δεν μπορείτε να μετονομάσετε ένα χαρακτηριστικό αργότερα.

en: Authentication to keep data secure
el_GR: Πιστοποίηση ώστε να κρατηθούν τα δεδομένα ασφαλή

en: Author URL
el_GR: Συγγραφέα URL

en: Automatic
el_GR: Αυτόματο

en: Automatically generate customer password
el_GR: Δημιούργησε αυτόματα τον κωδικό του πελάτη

en: Automatically generate username from customer email
el_GR:  Δημιούργησε αυτόματα το όνομα χρήστη από το email του πελάτη

en: Average Rating
el_GR: Μέτρια αξιολόγιση

en: Average sales amount
el_GR: Ποσοστό πωλήσεων κατά μέσο όρο

en: Background Colour
el_GR: Χρώμα φόντου

en: Backorders?
el_GR: Παραγγελία καθυστερούσα

en: Base Colour
el_GR: Χρώμα βάσης

en: Base Location
el_GR: Τοποθεσία βάσης

en: Before adding variations, add and save some attributes on the <strong>Attributes</strong> tab.
el_GR: Πριν προσθέσετε παραλλαγές, προσθέστε και αποθηκεύστε κάποια χαρακτηριστικά στο tab <strong>Χαρακτηριστικά </strong>.

en: Before asking for help we recommend checking the status page to identify any problems with your configuration.
el_GR: Προτού ζητήσετε βοήθεια παρακαλούμε συμβουλευτείτε τη σελίδα κατάστασης για να εντοπίσετε τυχόν προβλήματα στην εγκατάστασή σας.

en: Before pre-tax discounts.
el_GR: Πρίν από τη προ-φορολογία έκπτωσης

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
el_GR: Πριν μπορέσετε να μεταφορτώσετε το αρχείο σας, θα πρέπει να διορθώσετε το ακόλουθο σφάλμα:

en: Billing Details
el_GR: Στοιχεία χρέωσης

en: Billing:
el_GR: Χρέωση:

en: Both
el_GR: Και τα δύο

en: Browse all extensions
el_GR: Πλοηγήσου όλες τοις προεκτάσεις

en: Browse themes
el_GR: Πλοηγήσου στα θέματα

en: Button text
el_GR: Κείμενο Κουμπιού

en: Buttons and tabs
el_GR: Κουμπιά και tabs

en: Calculate Tax
el_GR: Υπολογισμός Φόρου

en: Calculate Tax Based On:
el_GR: Υπολογισμός φόρων σύμφωνα με:

en: Calculate Total
el_GR: Υπολόγισε Σύνολο

en: Calculate line taxes? This will calculate taxes based on the customers country. If no billing/shipping is set it will use the store base country.
el_GR: Να υπολογιστούν οι φόροι σε κάθε γραμμής; Αυτό θα υπολογίσει τους φόρους σύμφωνα με τη χώρα του πελάτη. Αν δεν έχει οριστεί διεύθυνση χρέωσης/αποστολής, θα χρησιμοποιηθεί η χώρα βάσης του καταστήματος.

en: Calculate totals based on order items, discounts, and shipping?
el_GR: Υπολογισμός συνόλων σύμφωνα με τα προϊόντα, τις εκπτώσεις και τον τρόπο αποστολής;

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

en: Cancel schedule
el_GR: Ακύρωση προγράμματος

en: Capabilities
el_GR: Δυνατότητες

en: Cart Page
el_GR: Σελίδα Καλαθιού

en: Catalog
el_GR: Κατάλογος

en: Catalog &amp; search
el_GR: Κατάλογος &amp; Αναζήτηση

en: Catalog Images
el_GR: Εικόνες καταλόγου

en: Catalog visibility:
el_GR: Κατάλογος/Εμφάνιση

en: Catalog/search
el_GR: Κατάλογος/Αναζήτηση

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

en: Change to:
el_GR: Αλλαγή σε:

en: Check this box if the coupon cannot be used in conjunction with other coupons.
el_GR: Επιλέξτε αν αυτό το κουπόνι δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε συνδυασμό με άλλα κουπόνια.

en: Check this box if the coupon grants free shipping. The <a href="%s">free shipping method</a> must be enabled with the "must use coupon" setting.
el_GR: Κάντε κλικ σε αυτό το κουτάκι αν το κουπόνι εγγυάται την δωρεάν αποστολή. Ο <a href="%s">τρόπος δωρεάν αποστολής</a> πρέπει να είναι ενεργοποιημένος μέσω της ρύθμισης "απαραίτητη η χρήση κουπονιού".

en: Check this box if the coupon should be applied before calculating cart tax.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πεδίο αν το κουπόνι πρέπει να εφαρμόζεται πριν υπολογιστούν οι φόροι στο καλάθι.

en: Check this box if the coupon should not apply to items on sale. Per-item coupons will only work if the item is not on sale. Per-cart coupons will only work if there are no sale items in the cart.
el_GR: Επιλέξτε μόνο αν το κουπόνι δεν έχει εφαρμογή σε προϊόντα που έχουν έκπτωση. Τα προϊόντικά κουπόνια θα δουλεύουν μόνο στα προϊόντα που δεν έχουν έκπτωση. Τα κουπόνια παραγγελίας θα δουλεύουν μόνο αν δεν υπάρχουν αντικείμενα με έκπτωση στο καλάθι.

en: Checkout Endpoints
el_GR: Ταμείο Ακραίων σημείων

en: Checkout Options
el_GR: Επιλογές Ταμείου

en: Checkout Page
el_GR: Σελίδα Ολοκλήρωσης Παραγγελίας

en: Checkout Pages
el_GR: Σελίδες Ταμείου

en: Checkout Process
el_GR: Εξέλιξη Ταμείου

en: Choose a country&hellip;
el_GR: Επιλέξτε χώρα&hellip;

en: Choose a download type - this controls the <a href="%s">schema</a>.
el_GR: Επιλέξτε τύπο λήψης - αυτό ελέγχει το <a href="%s">πρότυπο</a>.

en: Choose a field to bulk edit&hellip;
el_GR: Επέλεξε ένα πεδίο ώστε να μεγεθύνει edit&hellip;

en: Choose a file from your computer:
el_GR: Επιλέξτε ένα αρχείο από τον υπολογιστή σας:

en: Choose a grouped product&hellip;
el_GR: Επιλέξτε ένα ομαδοποιημένο προϊόν&hellip;

en: Choose a priority for this tax rate. Only 1 matching rate per priority will be used. To define multiple tax rates for a single area you need to specify a different priority per rate.
el_GR: Επιλέξτε προτεραιότητα γι' αυτό τον φορολογικό συντελεστή. Μόνο 1 συντελεστής ανά προτεραιότητα θα χρησιμοποιηθεί. Για να ορίσετε πολλαπλούς συντελεστές για μια περιοχή θα πρέπει να ορίσετε διαφορετική προτεραιότητα για κάθε συντελεστή.

en: Choose an image
el_GR: Επιλέξτε μια εικόνα

en: Choose countries&hellip;
el_GR: Επιλέξτε χώρες&hellip;

en: Choose coupons&hellip;
el_GR: Επέλεξε κουπόνια &hellip;

en: Choose file
el_GR: Επιλέξτε αρχείο

en: Choose whether or not this is a compound rate. Compound tax rates are applied on top of other tax rates.
el_GR: Επιλέξτε εάν αυτός ο φορολογικός συντελεστής είναι σύνθετος. Οι σύνθετοι συντελεστές  εφαρμόζονται πάνω σε όλους τους άλλους φόρους.

en: Choose whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
el_GR: Επιλέξτε εάν αυτός ο φορολογικός συντελεστής θα εφαρμόζεται και στα έξοδα αποστολής ή όχι.

en: Cities for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all cities.
el_GR: Πόλεις γι αυτό τον κανόνα. Το (;) διαχωρίζει πολλαπλές τιμές. Αφήστε το κενό για να έχει εφαρμογή σε όλες τις πόλεις.

en: City
el_GR: Πόλη

en: Clear all sessions
el_GR: Καθάρισμα όλων των συνεδριών

en: Clear expired transients
el_GR: Καθαρισμός μεταβάσεων που έχουν λήξει

en: Clear transients
el_GR: Καθαρισμός μεταβάσεων

en: Click to toggle
el_GR: Πατήστε εδώ για εμφάνιση/απόκρυψη

en: Close all
el_GR: Κλείσιμο όλων

en: Code
el_GR: Κωδικός

en: Community Support
el_GR: Υποστήριξη Κοινότητας

en: Company
el_GR: Εταιρία

en: Complete
el_GR: Ολοκληρώθηκε

en: Compound
el_GR: Σύνθετο

en: Configure terms
el_GR: Ρύθμιση των όρων

en: Consumer Key:
el_GR: Κλειδί Καταναλωτή:

en: Consumer Secret:
el_GR: Μυστικό Καταναλωτή:

en: Content
el_GR: Περιεχόμενο

en: Controls whether or not the product is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
el_GR: Ελέγχει αν το προϊόν εμφανίζεται ως "σε απόθεμα" ή "εξαντλημένο" στο website.

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
el_GR: Αντιγραφή των πληροφοριών χρέωσης στις πληροφορίες αποστολής; Αυτή η ενέργεια θα αφαιρέσει τυχόν πληροφορίες αποστολής που έχουν ήδη καταχωρηθεί.

en: Copy from billing
el_GR: Αντιγραφή από χρέωση

en: Copy to a new draft
el_GR: Αντιγραφή σε νέο σχέδιο

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file or billing email is not set. Ensure the billing email is set, and the order has been saved.
el_GR: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση. Αυτός ο χρήστης μπορεί να έχει ήδη πρόσβαση στο αρχείο ή να μην έχει οριστεί ένα e-mail. Βεβαιωθείτε πως το e-mail χρέωσης έχει οριστεί και η παραγγελία έχει αποθηκευτεί.

en: Country
el_GR: Χώρα

en: Country Code
el_GR: Κωδικός χώρας

en: Country&nbsp;Code
el_GR: Κωδικός&nbsp;Χώρας

en: Coupon Data
el_GR: Δεδομένα κουπονιού

en: Coupon amount
el_GR: Ποσό κουπονιού

en: Coupon code
el_GR: Κωδικός κουπονιού

en: Coupon code already exists - customers will use the latest coupon with this code.
el_GR: Αυτός ο κωδικός υπάρχει ήδη - οι πελάτες θα χρησιμοποιήσουν το τελευταίο κουπόνι με αυτό τον κωδικό.

en: Coupon draft updated.
el_GR: Το προσχέδιο κουπονιού ενημερώθηκε.

en: Coupon expiry date
el_GR: Ημερομηνία λήξης κουπονιού

en: Coupon limits per customer
el_GR: Όρια κουπονιού σε κάθε πελάτη

en: Coupon restored to revision from %s
el_GR: Το κουπόνι έχει επιστρέψει σε προηγούμενη κατάσταση από %s

en: Coupon saved.
el_GR: Το κουπόνι αποθηκεύτηκε.

en: Coupon scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
el_GR: Το κουπόνι έχει προγραμματισθεί για: <strong>%1$s</strong>.

en: Coupon submitted.
el_GR: Το κουπόνι καταχωρήθηκε.

en: Coupon type
el_GR: Τύπος κουπονιού

en: Coupon updated.
el_GR: Το κουπόνι ανανεώθηκε.

en: Coupons
el_GR: Κουπόνια

en: Coupons by date
el_GR: Κουπόνια ανά ημέρα

en: Coupons can be applied from the cart and checkout pages.
el_GR: Τα κουπόνια μπορούν να χρησιμοποιούνται από τις σελίδες καλαθιού και ολοκλήρωσης παραγγελίας.

en: Cross-sells are products which you promote in the cart, based on the current product.
el_GR: Τα cross-sells είναι προϊόντα που προωθείτε στο καλάθι βασισμένα στο τρέχον προϊόν.

en: Currency
el_GR: Νόμισμα

en: Currency Options
el_GR: Επιλογές Νομίσματος

en: Currency Position
el_GR: Θέση Νομίσματος

en: Custom Base
el_GR: Custom βάση

en: Custom field deleted.
el_GR: Το custom πεδίο διαγράφηκε.

en: Custom field updated.
el_GR: Το custom πεδίο ενημερώθηκε.

en: Custom ordering
el_GR: Custom ταξινόμηση

en: Custom ordering position.
el_GR: Custom θέση εμφάνισης.

en: Custom product attribute
el_GR: Custom χαρακτηριστικό προϊόντος

en: Custom:
el_GR: Προσαρμογή:

en: Customer
el_GR: Πελάτης

en: Customer Billing Address
el_GR: Διεύθυνση Χρέωσης Πελάτη

en: Customer IP:
el_GR: IP Πελάτη:

en: Customer List
el_GR: Λίστα Πελατών

en: Customer Message
el_GR: Μήνυμα Πελάτη

en: Customer Note
el_GR: Σημείωση πελάτη

en: Customer Note:
el_GR: Παρατηρήσεις Πελάτη:

en: Customer Orders
el_GR: Παραγγελίες Πελάτη

en: Customer Sales
el_GR: Πωλήσεις Πελάτη

en: Customer Sessions
el_GR: Συνεδρίες πελατων

en: Customer Shipping Address
el_GR: Διεύθυνση Αποστολής Πελάτη

en: Customer Support
el_GR: Υποστήριξη Πελατών

en: Customer billing address
el_GR: Διεύθυνση Χρέωσης Πελάτη

en: Customer note
el_GR: Σημείωση πελάτη

en: Customer shipping address
el_GR: Διεύθυνση Αποστολής Πελάτη

en: Customer's notes about the order
el_GR: Σημειώσεις πελάτη σχετικά με την παραγγελία

en: Customer:
el_GR: Πελάτης:

en: Customers
el_GR: Πελάτες

en: Customers vs. Guests
el_GR: Πελάτες vs. Επισκέπτες

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Decimal Separator
el_GR: Σύμβολο διαχωρισμού δεκαδικών

en: Decrease by (fixed amount or %):
el_GR: Μείωση κατά (ποσό ή ποσοστό %):

en: Decrease regular price by (fixed amount or %):
el_GR: Μείωση κανονικής τιμής κατά (ποσό ή ποσοστό %):

en: Default
el_GR: Προεπιλογή

en: Default Category Display
el_GR: Προβολή προεπιλεγμένης κατηγορίας

en: Default Customer Address:
el_GR: Προεπιλεγμένη διεύθυνση πελάτη:

en: Default Product Sorting
el_GR: Προεπιλεγμένη ταξινόμηση προϊόντων

en: Default Timezone
el_GR: Προεπιλεγμένη Ζώνη ώρας

en: Default sort order
el_GR: Προεπιλεγμένη ταξινόμηση

en: Default sorting (custom ordering + name)
el_GR: Προεπιλεγμένη ταξινόμηση (custom ταξινόμηση + όνομα)

en: Default timezone is %s
el_GR: Η προεπιλεγμένη ζώνη ώρας είναι %s

en: Default timezone is %s - it should be UTC
el_GR: Η προεπιλεγμένη ζώνη ώρας είναι %s - θα μπορούσε να είναι UTC

en: Default to billing address
el_GR: Προεπιλεγμένη διεύθυνση χρέωσης

en: Default to shipping address
el_GR: Προεπιλεγμένη διεύθυνση αποστολής

en: Defaults
el_GR: Προεπιλογές

en: Define tax rates for countries and states below. <a href="%s">See here</a> for available alpha-2 country codes.
el_GR: Ορίστε φορολογικούς συντελεστές για τις παρακάτω χώρες και περιφέρειες. Δείτε <a href="%s">εδώ</a> τους διαθέσιμους alpha-2 ψήφιους κωφικούς

en: Define the loops this product should be visible in. The product will still be accessible directly.
el_GR: Καθορίστε τις λούπες όπου το προϊόν αυτό θα πρέπει να εμφανίζεται. Το προϊόν θα εξακολουθεί να είναι απ' ευθείας προσβάσιμο.

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Delete ALL tax rates
el_GR: Διαγραφή ΟΛΩΝ των ποσοστόν φορολόγησης

en: Delete Lines
el_GR: Διαγραφή γραμμών

en: Delete Permanently
el_GR: Οριστική Διαγραφή

en: Delete all WooCommerce tax rates
el_GR: Διαγραφή όλων των ποσοστόν φορολόγησης της WooCommerce

en: Delete all variations
el_GR: Διαγραφή όλων των παραλλαγών

en: Delete image
el_GR: Διαγραφή εικόνας

en: Delete note
el_GR: Διαγραφή σημείωσης

en: Delete this item permanently
el_GR: Οριστική Διαγραφή

en: Delimiter
el_GR: Σύμβολο διαχωρισμού

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Description (optional)
el_GR: Περιγραφή (προαιρετικό)

en: Determines how you select attributes for products. Under admin panel -> products -> product data -> attributes -> values, <strong>Text</strong> allows manual entry whereas <strong>select</strong> allows pre-configured terms in a drop-down list.
el_GR: Ορίζει τον τρόπο με τον οποίο επιλέγετε Χαρακτηριστικά στα προϊόντα. Στο πεδίο Πίνακας Διαχείρισης - > Προϊόντα -> Χαρακτηριστικά -> Τιμές, <strong>Κείμενο</strong>, επιτρέπονται χειροκίνητες εισαγωγές και στο πεδίο  <strong>select</strong> εμφανίζονται ήδη διαμορφωμένοι όροι σε μία drop-down λίστα.

en: Determines the sort order of the terms on the frontend shop product pages. If using custom ordering, you can drag and drop the terms in this attribute.
el_GR: Ορίζει την ταξινόμιση των Όρων στο ηλεκτρονικό κατάστημα, στη σελίδα Προϊόντα. Εάν χρησιμοποιείτε δική σας ταξινόμηση, μπορείτε να κάνετε drag and drop σε Όρους αυτού του Χαρακτηριστικού.

en: Developer API Docs
el_GR: Έγγραφα API για developers

en: Dimensions
el_GR: Διαστάσεις

en: Dimensions (L&times;W&times;H)
el_GR: Διαστάσεις (Μ&times;Π&times;Υ)

en: Dimensions Unit
el_GR: Μονάδα μέτρησης Διαστάσεων

en: Discount amount
el_GR: Ποσοστό Έκπτωσης

en: Discount type
el_GR: Τύπος έκπτωσης

en: Display prices during cart/checkout:
el_GR: Εμφάνιση τιμών στο καλάθι/ολοκλήρωση παραγγελίας:

en: Display prices in the shop:
el_GR: Παρουσίαση τιμών στο μαγαζί:

en: Display shipping methods in a dropdown
el_GR: Απεικόνισε τους μεθόδους αποστολής σε ένα  dropdown

en: Display tax totals:
el_GR: Απεικόνισε τοις συνολικές φορολογήσεις:

en: Display type
el_GR: Τύπος εμφάνισης

en: Do not allow
el_GR: Να μην επιτρέπεται

en: Docs
el_GR: Έγγραφα

en: Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση

en: Download
el_GR: Μεταφόρτωση

en: Download Expiry
el_GR: Λήξη Λήψης

en: Download Expiry:
el_GR: Λήξη Λήψης:

en: Download Limit
el_GR: Οριο Μεταφόρτωσης

en: Download Limit:
el_GR: Οριο Μεταφόρτωσης:

en: Download Type
el_GR: Τύπος λήψης

en: Download limit
el_GR: Οριο Λήψεων

en: Downloadable
el_GR: Λήψιμο

en: Downloadable Files
el_GR: Λήψιμα Αρχεία

en: Downloadable Product Permissions
el_GR: Λήψιμα δικαιώματα προϊόντος

en: Downloadable Products
el_GR: Λήψιμα προϊόντα

en: Downloadable products
el_GR: Προσβάσιμα προϊόντα

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
el_GR: Τα λήψιμα προϊόντα δίνουν πρόσβαση σε ένα συγκεκριμένο αρχείο μετά την αγορά.

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
el_GR[0]: Μεταφορτώθηκε %s φορά
el_GR[1]: Μεταφορτώθηκε %s φορές

en: Downloads Remaining
el_GR: Λήψεις που απομένουν

en: Downloads require login
el_GR: Οι λήψεις απαιτούν να είστε συνδεδεμένος

en: Drag and drop the above shipping methods to control their display order.
el_GR: Σύρε και άφησε στους παραπάνω τρόπους αποστολής ώστε να ελέξης της σειρά απεικόνισης

en: Duplicate
el_GR: Αντίγραφο

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Edit Account
el_GR: Επεξεργάσου τον Λογαριασμό

en: Edit Address
el_GR: Επεξεργασία διεύθυνσης

en: Edit Attribute
el_GR: Επεξεργασία Χαρακτηριστικού

en: Edit coupon
el_GR: Τροποποίηση κουπονιού

en: Edit this item
el_GR: Επεξεργασία αυτού του αντικειμένου

en: Edit this item inline
el_GR: inline επεξεργασία

en: Email Body Background Colour
el_GR: Χρώμα κειμένου του e-mail background

en: Email Body Text Colour
el_GR: Χρώμα κειμένου του e-mail body

en: Email Footer Text
el_GR: Κείμενο e-mail footer

en: Email Options
el_GR: Επιλογές E-mail

en: Email Sender Options
el_GR: Επιλογές E-mail Aποστολέα

en: Email restrictions
el_GR: Περιορισμοί email

en: Enable AJAX add to cart buttons on archives
el_GR: Ενεργοποίηση AJAX για προσθήκη στο καλάθι στο αρχείο

en: Enable Lightbox
el_GR: Ενεργοποίηση Lightbox

en: Enable Registration
el_GR: Ενεργοποίηση Εγγραφή

en: Enable Taxes
el_GR: Ενεργοποίηση φόρων

en: Enable enhanced country select boxes
el_GR: Ενεργοποίηση βελτιωμένων select boxes για επιλογή χώρας

en: Enable guest checkout
el_GR: Ενεργοποίηση ταμείο επισκέπτη

en: Enable low stock notifications
el_GR: Ενεργοποίηση  ειδοποίησης χαμηλών αποθεμάτων

en: Enable out of stock notifications
el_GR: Ενεργοποίηση ειδοποίησης εξάντλησης αποθεμάτων

en: Enable ratings on reviews
el_GR: Ενεργοποίηση βαθμολογίας στις κριτικές

en: Enable registration on the "Checkout" page
el_GR: Ενεργοποίησε την εγγραφή στην σελίδα "Πληρωμή-Checkout"

en: Enable registration on the "My Account" page
el_GR: Ενεργοποίησε την εγγραφή στην σελίδα "Ο Λογαριασμός μου"

en: Enable reviews
el_GR: Ενεργοποίηση κριτικών

en: Enable shipping
el_GR: Ενεργοποίηση αποστολής

en: Enable site-wide store notice text
el_GR: Ενεργοποιήστε την ανακοίνωση που έχει ισχύ σε όλο το site

en: Enable stock management
el_GR: Ενεργοποίηση της διαχείρισης των αποθεμάτων

en: Enable stock management at product level (not needed if managing stock at variation level)
el_GR: Ενεργοποίηση μετοχικής διατήρησης σε επίπεδου προϊόντος (δεν χρειάζεται εάν διαχειρίζεστε της μετοχές σε μεταβαλλόμενο επίπεδο)

en: Enable taxes and tax calculations
el_GR: Ενεργοποίηση των φόρων και τον αυτόματο υπολογιστή φόρου

en: Enable the REST API
el_GR: Ενεργοποίησε το REST API

en: Enable the shipping calculator on the cart page
el_GR: Ενεργοποίηση υπολογισμού κόστους αποστολής στην σελίδα καλαθιού

en: Enable the use of coupons
el_GR: Ενεργοποιήστε τη χρήση κουπονιών

en: Enable this option if a product is not shipped or there is no shipping cost
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή στην περίπτωση που ένα προϊόν δεν παραδόθηκε ή δεν υπάρχει κόστός παράδοσης

en: Enable this option if access is given to a downloadable file upon purchase of a product
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή αν θέλετε να επιτρέπεται η πρόσβαση σε ένα συγκεκριμένο αρχείο με την αγορά ενός προϊόντος

en: Enable this option to feature this product.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να προβάλετε αυτό το προϊόν.

en: Enable this option to grant access to downloads when orders are "processing", rather than "completed".
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή ώστε να επιτρέπεται η πρόσβαση στα downloads όταν οι παραγγελίες βρίσκονται "σε επεξεργασία", και όχι μόνο στις "ολοκληρωμένες".

en: Enable this to only allow one of this item to be bought in a single order
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτό ώστε να επιτρέπεται η αγορά μόνο ενός προϊόντος ανά παραγγελία

en: Enabled
el_GR: Διαθέσιμο

en: Endpoint for the Checkout &rarr; Pay page
el_GR: Ακραία σημεία για το Ταμείο &rarr; Σελίδα Πληρωμής

en: Endpoint for the My Account &rarr; Edit Account page
el_GR: Ακραία σημεία για τον Λογαριασμό μου &rarr; Επεξεργάσου την σελίδα Λογαριασμού

en: Endpoint for the My Account &rarr; Edit Address page
el_GR: Ακραία σημεία για τον Λογαριασμό μου &rarr; Επεξεργάσου την σελίδα Διεύθυνσης

en: Endpoint for the My Account &rarr; Lost Password page
el_GR: Ακραία σημεία για τον Λογαριασμό μου &rarr; Σελίδα χαμένου Κωδικού

en: Endpoint for the My Account &rarr; View Order page
el_GR: Ακραία σημεία για τον Λογαριασμό μου  &rarr; Επισκόπηση σελίδα Παραγγελιών

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions on the accounts pages. They should be unique.
el_GR: Ακραία σημεία έχουν προσαρτηθεί στις σελίδες σου URLs ώστε να χειρίζεται συγκεκριμένες πράξης στις σελίδες του λογαριασμού.

en: Enter a SKU for this variation or leave blank to use the parent product SKU.
el_GR: Εισάγετε ένα SKU για αυτή την παραλλαγή ή αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε το SKU του γονικού προϊόντος.

en: Enter a URL to an image you want to show in the email's header. Upload your image using the <a href="%s">media uploader</a>.
el_GR: Εισάγετε το URL μιας εικόνας που θέλετε να εμφανίζεται στην κεφαλίδα του email. Μεταφορτώστε την εικόνα χρησιμοποιώντας τη <a href="%s">μεταφόρτωση πολυμέσων</a>.

en: Enter a custom base to use. A base <strong>must</strong> be set or WordPress will use default instead.
el_GR: Εισάγετε μια custom βάση προς χρήση. Η βάση <strong>πρέπει</strong> να έχει οριστεί διαφορετικά θα χρησιμοποιηθεί η προεπιλεγμένη.

en: Enter a name for the new attribute term:
el_GR: Εισάγετε ένα όνομα για το νέο χαρακτηριστικό:

en: Enter a name for this tax rate.
el_GR: Εισάγετε ένα όνομα για αυτό τον φορολογικό συντελεστή.

en: Enter a quantity to enable stock management at variation level, or leave blank to use the parent product's options.
el_GR: Εισάγετε μία ποσότητα για να επιτρέψετε τη διαχείριση αποθεμάτων σε επίπεδο παραλλαγών, ή αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε τις επιλογές του γονικού προϊόντος.

en: Enter a tax rate (percentage) to 4 decimal places.
el_GR: Εισάγετε ένα φορολογικό συντελεστή (ποσοστό) μέχρι 4 δεκαδικά ψηφία.

en: Enter a value
el_GR: Εισάγετε μια τιμή

en: Enter a value (fixed or %)
el_GR: Εισάγετε μια τιμή (σταθερή ή %)

en: Enter a weight for this variation or leave blank to use the parent product weight.
el_GR: Εισάγετε ένα βάρος για αυτή την παραλλαγή ή αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε το βάρος του γονικού προϊόντος.

en: Enter an optional note to send the customer after purchase.
el_GR: Εισάγετε μια προαιρετική σημείωση για να αποστέλλεται στον πελάτη μετά την αγορά.

en: Enter price
el_GR: Εισαγωγή τιμής

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
el_GR: Εισάγετε κείμενο ή χαρακτηριστικά διαχωρισμένα με το σύμβολο (|)

en: Enter the external URL to the product.
el_GR: Εισάγετε ένα εξωτερικό URL για το προϊόν.

en: Enter the number of days before a download link expires, or leave blank.
el_GR: Εισάγετε τον αριθμό των ημερών για τη λήξη ενός download link, ή αφήστε το κενό.

en: Environment
el_GR: Περιβάλλον

en: Exclude categories
el_GR: Εξαίρεση κατηγοριών

en: Exclude products
el_GR: Εξαίρεση προϊόντων

en: Exclude sale items
el_GR: Εξαίρεση προϊόντων που έχουν έκπτωση

en: Excluding tax
el_GR: Δεν συμπεριλαμβάνονται φόροι

en: Expand all
el_GR: Ανάπτυξη όλων

en: Expired Transients
el_GR: Μεταβάσεις που έχουν λήξει

en: Expiry date
el_GR: Ημερομηνία λήξης

en: Export CSV
el_GR: Εξαγωγή CSV

en: External/Affiliate
el_GR: Εξωτερικός/Affliate

en: External/Affiliate product
el_GR: Εξωτερικό/Affliate προϊόν

en: Featured
el_GR: Προτεινόμενα

en: Featured Product
el_GR: Προβεβλημένο προϊόν

en: Fee
el_GR: Χρέωση

en: Fee Name
el_GR: Όνομα προμήθειας

en: File %d
el_GR: Αρχείο %d

en: File Download Method
el_GR: Τρόπος λήψης αρχείου

en: File Name
el_GR: Όνομα Αρχείου

en: File URL
el_GR: URL Αρχείου

en: Filter by coupon
el_GR: Φιλτράρισμα από το κουπόνι

en: First Name
el_GR: Όνομα

en: First name
el_GR: Όνομα

en: For more information:
el_GR: Για περισσότερες πληροφορίες:

en: Force SSL
el_GR: Υποχρεωτικό SSL

en: Force SSL (HTTPS) on the checkout pages (an SSL Certificate is required).
el_GR: Επιβάλετε SSL (HTTPS) στις σελίδες ολοκλήρωσης παραγγελίας (απαιτείται πιστοποιητικό SSL).

en: Force secure checkout
el_GR: Επιβάλετε την ασφαλή ολοκλήρωση παραγγελίας

en: Forcing downloads will keep URLs hidden, but some servers may serve large files unreliably. If supported, <code>X-Accel-Redirect</code>/ <code>X-Sendfile</code> can be used to serve downloads instead (server requires <code>mod_xsendfile</code>).
el_GR: Η επιλογή Force downloads δεν θα εμφανίσει URLs. Μερικού servers όμως δεν μπορούν να εξυπηρετήσουν σωστά μεγάλα αρχεία. Αν υποστηρίζεται  <code>X-Accel-Redirect</code>/ <code>X-Sendfile</code> μπορεί να χρησιμοποιηθεί εναλλακτικά (ο server απαιτεί  <code>mod_xsendfile</code>).

en: Found a bug?
el_GR: Βρήκατε κάποιο λάθος λογισμικού;

en: Gateway Display
el_GR: Απεικόνιση Gateway

en: General
el_GR: Γενικά

en: General Details
el_GR: Γενικές λεπτομέρειες

en: General Options
el_GR: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Generate API Key
el_GR: Παρήγαγε το API Key

en: Generate Download Permissions
el_GR: Δημιούργησε Δικαιώματα Λήψης

en: Get System Report
el_GR: Πάρε την Αναφορά του Συστήματος

en: Go
el_GR: Πήγαινε

en: Go to WooCommerce Settings
el_GR: Μετάβαση στις Ρυθμίσεις WooCommerce

en: Grant Access
el_GR: Έγκριση πρόσβασης

en: Grant access to downloadable products after payment
el_GR: Να επιτρέπεται η πρόσβαση σε λήψιμα προϊόντα μετά την πληρωμή

en: Grouped
el_GR: Ομαδοποιημένα

en: Grouped product
el_GR: Ομαδοποιημένο προϊόν

en: Grouping
el_GR: Ομαδοποίηση

en: Guest
el_GR: Επισκέπτης

en: Guest Orders
el_GR: Παραγγελίες Επισκέπτη

en: Guest Sales
el_GR: Πωλήσεις Επισκέπτη

en: HTML Email Template
el_GR: HTML πρότυπο για email

en: Hard Crop?
el_GR: Απόλυτη περικοπή;

en: Header Image
el_GR: Εικόνα Header

en: Height
el_GR: Ύψος

en: Hi there! Upload a CSV file containing tax rates to import the contents into your shop. Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
el_GR: Γεια! Μεταφορτώστε ένα αρχείο CSV που να περιέχει φορολογικές κλάσεις για να εισάγετε τα περιεχόμενα στο κατάστημά σας. Επιλέξτε ένα αρχείο .csv για να μεταφορτώσετε και πιέστε "Μεταφόρτωση αρχείου και εισαγωγή".

en: Hidden
el_GR: Κρυφό

en: Hide out of stock items from the catalog
el_GR: Απόκρυψη εξαντλημένων αποθεμάτων από τον κατάλογο

en: Hide shipping costs until an address is entered
el_GR: Απόκρυψη του κόστους αποστολής μέχρι να συμπληρωθεί διεύθυνση

en: Hide this notice
el_GR: Απόκρυψη ανακοίνωσης

en: Hold Stock (minutes)
el_GR: Κράτηση αποθέματος (λεπτά)

en: Hold stock (for unpaid orders) for x minutes. When this limit is reached, the pending order will be cancelled. Leave blank to disable.
el_GR: Κράτηση αποθέματος (για μη πληρωμένες παραγγελίες) για χ λεπτά. Μόλις ξεπεραστεί αυτό το όριο η παραγγελία ακυρώνεται. Αφήστε το κενό για να απενεργοποιηθεί.

en: Home URL
el_GR: URL Αρχικής

en: How many times this coupon can be used before it is void.
el_GR: Πόσες φορές μπορεί το κουπόνι να χρησιμοποιηθεί πριν ακυρωθεί.

en: How many times this coupon can be used by an invidual user. Uses billing email for guests, and user ID for logged in users.
el_GR: Πόσες φορές μπορεί να χρησιμοποιηθεί το παρόν κουπόνι από έναν μεμονωμένο χρήστη. Χρησιμοποιεί το email αποστολής παραγγελίας για τους "επισκέπτες" και τον κωδικό αριθμό χρήστη (ID) για τους "συνδεδεμένους" χρήστες.

en: If managing stock, this controls whether or not backorders are allowed for this product and variations. If enabled, stock quantity can go below 0.
el_GR: Αν γίνεται διαχείριση αποθεμάτων, αυτό ελέγχει αν επιτρέπονται ή όχι οι προ παραγγελίες για αυτό το προϊόν και τις παραλλαγές του όταν υπάρξει διαθέσιμο απόθεμα. Αν ενεργοποιηθεί η ποσότητα αποθέματος μπορεί να είναι κάτω του 0.

en: If you define a "Terms" page the customer will be asked if they accept them when checking out.
el_GR: Αν ορίσετε μια σελίδα "Όρων" θα ζητηθεί από τον πελάτη να τους αποδεχτεί όταν ολοκληρώνει την παραγγελία.

en: If you find a bug within WooCommerce core you can create a ticket via <a href="%s">Github issues</a>. Ensure you read the <a href="%s">contribution guide</a> prior to submitting your report. Be as descriptive as possible and please include your <a href="%s">system status report</a>.
el_GR: Αν βρείτε κάποιο λάθος στο WooCommerce μπορείται να δημιουργήσετε αίτημα διόρθωσης μέσω <a href="%s">Github issues</a>. Βεβαιωθείτε ότι έχετε διαβάσει τον <a href="%s">οδηγό συνεισφοράς</a> προτού καταθέσετε την αναφορά σας. Προσπαθείστε να είστε όσο πιο περιγραφικός/-ή γίνεται και παρακαλώ συμπεριλάβετε την <a href="%s">αναφορά κατάστασης</a> του συστήματός σας.

en: Image
el_GR: Εικόνα

en: Import <strong>tax rates</strong> to your store via a csv file.
el_GR: Εισαγωγής <strong> φορολογικών συντελεστών </ strong> στο κατάστημά σας μέσω ενός αρχείου CSV.

en: Import CSV
el_GR: Εισαγωγή CSV

en: Import Tax Rates
el_GR: + Προσθήκη φορολογικής κλάσης

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> tax rates and skipped <strong>%s</strong>.
el_GR: Η εισαγωγή ολοκληρώθηκε - έχουν εισαχθεί <strong>%s</strong> φορολογικές κλάσεις και έχουν παραβλεφθεί <strong>%s</strong>.

en: Import/export
el_GR: Εισαγωγή/εξαγωγή

en: Improved Reporting
el_GR: Βελτίωση Ανταπόκρισης

en: In stock
el_GR: Διαθέσιμο

en: In stock?
el_GR: Διαθέσιμο?

en: Including tax
el_GR: Συμπεριλαμβάνονται φόροι

en: Increase Line Stock
el_GR: Αύξηση γραμμής αποθέματος

en: Increase by (fixed amount or %):
el_GR: Αύξηση κατά (ποσό ή ποσοστό %):

en: Individual use only
el_GR: Ατομική χρήση μόνο

en: Insert file URL
el_GR: Εισάγετε το URL του αρχείου

en: Insert into %s
el_GR: Εισάγετε στο %s

en: Insert row
el_GR: Προσθήκη γραμμής

en: Install WooCommerce Pages
el_GR: Εγκατάσταση σελίδων woocommerce

en: Install pages
el_GR: Εγκατάσταση σελίδων

en: Installed Plugins
el_GR: Εγκατεστημένα plugins

en: Integration
el_GR: Διασύνδεση

en: Inventory
el_GR: Εμπόρευμα

en: Inventory Options
el_GR: Επιλογές καταγραφής εμπορευμάτων

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
el_GR: Συνίσταται να κρατήσετε αντίγραφο ασφαλείας της βάσης δεδομένων πριν προχωρήσετε. Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αναβαθμίσετε τώρα;

en: Item
el_GR: Τεμάχιο

en: Itemized
el_GR: Ταξινομημένα

en: L/W/H
el_GR: Μ/Π/Υ

en: Label
el_GR: Ετικέτα

en: Last 7 Days
el_GR: Τελευταίες 7 Ημέρες

en: Last Month
el_GR: Τελευταίος Μήνας

en: Last Name
el_GR: Επίθετο

en: Last name
el_GR: Επίθετο

en: Last order
el_GR: Τελευταία παραγγελία

en: Last warning, are you sure?
el_GR: Τελευταία προειδοποίηση, είστε σίγουροι;

en: Learn more
el_GR: Μάθετε περισσότερα

en: Leave blank for unlimited re-downloads.
el_GR: Αφήστε το κενό για απεριόριστες λήψεις.

en: Left
el_GR: Αριστερά

en: Left with space
el_GR: Αριστερά με διάστημα

en: Length
el_GR: Μήκος

en: Limit usage to X items
el_GR: Περιορίστε τη χρήση σε Χ τεμάχια

en: Link all variations
el_GR: Σύνδεση όλων των παραλλαγών

en: Link previous orders
el_GR: Σύνδεσμος με προηγούμενες παραγγελίες

en: Linked Products
el_GR: Συνδεδεμένα προϊόντα

en: Load billing address
el_GR: Φόρτωση διεύθυνσης χρέωσης

en: Load shipping address
el_GR: Φόρτωση διεύθυνσης αποστολής

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
el_GR: Φόρτωση των πληροφοριών χρέωσης πελάτη; Αυτή η ενέργεια θα αφαιρέσει τυχόν πληροφορίες χρέωσης που έχουν ήδη καταχωρηθεί.

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
el_GR: Φόρτωση των πληροφοριών αποστολής πελάτη; Αυτή η ενέργεια θα αφαιρέσει τυχόν πληροφορίες αποστολής που έχουν ήδη κααταχωρηθεί.

en: Locale
el_GR: Τοποθέτηση

en: Location
el_GR: Τοποθεσία

en: Logout
el_GR: Έξοδος

en: Lost Password
el_GR: Ξέχασα τον κωδικό μου

en: Low Stock Threshold
el_GR: Όριο χαμηλού αποθέματος

en: Low in stock
el_GR: Χαμηλά σε απόθεμα

en: LxWxH in decimal form
el_GR: ΜxΠxΥ σε δεκαδική μορφή

en: Make a duplicate from this product
el_GR: Κάνε αντίγραφό από αυτό το προϊόν

en: Manage Stock
el_GR: Διαχείριση αποθεμάτων

en: Manage stock?
el_GR: Διαχείριση αποθεμάτων;

en: Mark completed
el_GR: Εμφάνιση ως "Ολοκληρωμένη"

en: Mark on-hold
el_GR: σε αναμονή

en: Mark processing
el_GR: Εμφάνιση ως "Σε επεξεργασία"

en: Marketing
el_GR: Μάρκετινγκ

en: Maximum size: %s
el_GR: Μέγιστο μέγεθος: %s

en: Menu order
el_GR: Σειρά μενού

en: Minimum spend
el_GR: Ελάχιστη χρέωση

en: Most Discount
el_GR: Περισσότερο εκτπωτιμένο

en: Most Popular
el_GR: Περισσότερο Δημοφιλή

en: Most Stocked
el_GR: Με το μεγαλύτερο απόθεμα

en: Move this item to the Trash
el_GR: Μετακίνηση στο Καλάθι Αχρήστων

en: Move to Trash
el_GR: Μετακίνηση στο Καλάθι Αχρήστων

en: Music
el_GR: Μουσική

en: My Account Endpoints
el_GR: Ακραία σημεία του Λογαριασμού μου

en: My Account Page
el_GR: Ο Λογαριασμός μου

en: N/A
el_GR: Μ/Δ

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Name (Last, First)
el_GR: Όνομα (Τελευταίο, Πρώτο)

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
el_GR: Όνομα γι' αυτό το χαρακτηριστικό (εμφανίζεται στο site).

en: Net profit
el_GR: Καθαρό κέρδος

en: Never
el_GR: Ποτέ

en: Never show stock amount
el_GR: Να μην εμφανίζεται το υπόλοιπο αποθέματος

en: New endpoints
el_GR: Νέα Ταμεία Ακραία

en: New separate plugins
el_GR: Νέα ξεχωριστά plugins

en: No
el_GR: Όχι

en: No address
el_GR: Καμία διεύθυνση

en: No attributes currently exist.
el_GR: Δεν υπάρχουν χαρακτηριστικά ακόμα.

en: No billing address set.
el_GR: Δεν έχει οριστεί διεύθυνση χρέωσης.

en: No categories
el_GR: Δεν υπάρχουν κατηγορίες

en: No coupons found in range
el_GR: Δεν βρέθηκε κάποιο κουπόνι σε αυτό το εύρος

en: No customer selected
el_GR: Δεν έχει επιλεγεί πελάτης

en: No customers found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν πελάτες.

en: No default
el_GR: Καμία προεπιλογή

en: No low in stock products found.
el_GR: Κανένα χαμηλό προϊών βρέθηκε στο απόθεμα

en: No minimum
el_GR: Όχι ελάχιστο

en: No out of stock products found.
el_GR: Δεν βρέθηκε κάποιο εξαντλημένο προϊών

en: No product to duplicate has been supplied!
el_GR: Δεν επιλέγει προϊόν για αντιγραφή

en: No products found in range
el_GR: Δεν βρέθηκε κάποιο προϊόν σε αυτό το εύρος

en: No products found.
el_GR: Δεν βρέθηκε κάποιο προϊόν

en: No restrictions
el_GR: Χωρίς περιορισμούς

en: No row(s) selected
el_GR: Δεν έχουν επιλεχθεί γραμμές

en: No shipping address set.
el_GR: Δεν έχει οριστεί διεύθυνση αποστολής.

en: No shipping class
el_GR: Χωρίς Κλάση Μεταφορικών

en: No taxes found in this period
el_GR: Δεν βρέθηκαν φόροι σ' αυτήν την περίοδο

en: No used coupons found
el_GR: Δεν βρέθηκε κανένα χρησιμοποιημένο κουπόνι

en: No variations added
el_GR: Δεν προστέθηκαν παραλλαγές

en: No, I will enter prices exclusive of tax
el_GR: Όχι, θα εισάγω τιμές χωρίς τους φόρους

en: None
el_GR: Κανένα

en: Note: Permissions for order items will automatically be granted when the order status changes to processing/completed.
el_GR: Σημείωση: Δικαιώματα για τα προϊόντα της παραγγελίας εγκρίνονται αυτόματα μόλις το status της παραγγελίας αλλάξει σε "σε επεξεργασία/ολοκληρωμένη".

en: Note: The shop page has children - child pages will not work if you enable this option.
el_GR: Σημείωση: Η σελίδα καταστήματος έχει child σελίδες οι οποίες δεν θα λειτουργούν αν ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή.

en: Notification Recipient
el_GR: Παραλήπτης ειδοποίησης

en: Notifications
el_GR: Ειδοποιήσεις

en: Number of Decimals
el_GR: Αριθμός δεκαδικών

en: Number of coupons used
el_GR: Αριθμός με χρησιμοποιημένων κουπονιών

en: Number of items sold
el_GR: Συνολικά αντικείμενα που έχουν πωληθεί

en: Number of orders
el_GR: Αριθμός παραγγελιών

en: OK
el_GR: ΟΚ

en: OR enter path to file:
el_GR: Ή εισάγετε το path προς το αρχείο:

en: Only allow reviews from "verified owners"
el_GR: Επέτρεψε κρητικές μόνο από "πιστοποιημένους ιδιοκτήτες"

en: Only ship to the users billing address
el_GR: Αποστολή μόνο στην διεύθυνση χρέωσης του χρήστη

en: Only show stock when low e.g. "Only 2 left in stock" vs. "In Stock"
el_GR: Δείξε το απόθεμα μόνο όταν είναι χαμηλό πχ "Έμειναν μόνο 2" αντί για "Σε απόθεμα"

en: Optionally control which tax class shipping gets, or leave it so shipping tax is based on the cart items themselves.
el_GR: Μπορείτε να καθορίσετε προαιρετικά ποια κλάση φόρων θα επιβληθεί στα έξοδα αποστολής, ή αφήστε το ώστε ο φόρος των εξόδων αποστολής να υπολογίζεται με βάση τα ίδια τα αντικείμενα του καλαθιού.

en: Order
el_GR: Παραγγελία

en: Order Actions
el_GR: Άλλες ενέργειες

en: Order Data
el_GR: Δεδομένα παραγγελίας

en: Order Details
el_GR: Λεπτομέρειες Παραγγελίας

en: Order Discount
el_GR: Έκπτωση Παραγγελίας

en: Order Items
el_GR: Προϊόντα παραγγελίας

en: Order Notes
el_GR: Σημειώσεις παραγγελίας

en: Order Received
el_GR: Παραγγελία Ελήφθει

en: Order Statuses
el_GR: Καταστάσεις Παραγγελίας

en: Order Total
el_GR: Σύνολο

en: Order Totals
el_GR: Σύνολα παραγγελίας

en: Order by
el_GR: Ταξινόμηση ανά

en: Order date:
el_GR: Ημερομηνία παραγγελίας:

en: Order draft updated.
el_GR: Η πρόχειρη παραγγελία ενημερώθηκε.

en: Order number
el_GR: Αριθμός παραγγελίας

en: Order restored to revision from %s
el_GR: Η παραγγελία έχει επιστρέψει σε προηγούμενη κατάσταση από %s

en: Order saved.
el_GR: Η παραγγελία αποθηκεύτηκε.

en: Order scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
el_GR: Η παραγγελία έχει προγραμματισθεί για: <strong>%1$s</strong>.

en: Order status changed by bulk edit:
el_GR: Η κατάσταση της παραγγελίας άλλαξε από μαζική επεξεργασία:

en: Order status changed. | %s order statuses changed.
el_GR[0]: H κατάσταση της παραγγελίας άλλαξε.
el_GR[1]: %s καταστάσεις παραγγελίας άλλαξαν.

en: Order status:
el_GR: Κατάσταση Παραγγελίας:

en: Order submitted.
el_GR: Η παραγγελία καταχωρήθηκε.

en: Order updated.
el_GR: Η παραγγελία ενημερώθηκε.

en: Orders
el_GR: Παραγγελίες

en: Other
el_GR: Άλλο

en: Out Of Stock Threshold
el_GR: Όριο εξάντλησης αποθέματος

en: Out Of Stock Visibility
el_GR: Εμφάνιση εξάντλησης αποθεμάτων

en: Out of stock
el_GR: Εξαντλήθηκε

en: PHP Max Input Vars
el_GR: PHP Μέγιστες Input Vars

en: PHP Version
el_GR: Έκδοση PHP

en: Page contents:
el_GR: Περιεχόμενα Σελίδας:

en: Page does not contain the shortcode: %s
el_GR: Η σελίδα δεν συμπεριλαμβάνει τον κωδικό: %s

en: Page does not exist
el_GR: Η σελίδα δεν υπάρχει

en: Page not set
el_GR: Δεν έχει οριστεί σελίδα

[ctx: Page setting]
en: Cart
el_GR: Καλάθι

[ctx: Page setting]
en: Checkout
el_GR: Ολοκλήρωση παραγγελίας

[ctx: Page setting]
en: My Account
el_GR: Ο Λογαριασμός μου

[ctx: Page setting]
en: Shop Base
el_GR: Βάση Καταστήματος

en: Parent
el_GR: Γονικό

en: Past order linking
el_GR: Συσχετισμός Προηγούμενον παραγγελιών

en: Pay
el_GR: Πληρώμη

en: PayPal PDT support
el_GR: Υποστήριξη PayPal PDT

en: Payment Gateways
el_GR: Πύλες Πληρωμής

en: Payment Method
el_GR: Μέθοδος πληρωμής

en: Payment Method:
el_GR: Τρόπος Πληρωμής:

en: Period
el_GR: Περίοδος

en: Permissions:
el_GR: Άδειες:

en: Phone
el_GR: Τηλέφωνο

en: Pipe (|) separate terms
el_GR: Σωλήνας (|)  ξεχωριστοί όροι

en: Please enter in decimal (%s) format without thousand separators.
el_GR: Παρακαλούμε, εισάγετε σε δεκαδική μορφή (% s), χωρίς διαχωριστικά χιλιάδων.

en: Please include this information when requesting support:
el_GR: Παρακαλούμε συμπεριλάβετε αυτή την πληροφορία στο αίτημα υποστήριξής σας:

en: Please select some items.
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε κάποια προϊόντα.

en: Please, provide an attribute name, slug and type.
el_GR: Παρακαλώ συμπληρώστε ένα όνομα, slug και τύπο για το χαρακτηριστικό αυτό.

en: Popular
el_GR: Δημοφιλή

en: Popularity (sales)
el_GR: Δημοφιλία (πωλήσεις)

en: Postcode
el_GR: Ταχυδρομικός κώδικας

en: Postcode for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all areas. Wildcards (*) can be used. Ranges for numeric postcodes (e.g. 12345-12350) will be expanded into individual postcodes.
el_GR: ΤΚ γι αυτό τον κανόνα. Το (;) διαχωρίζει πολλαπλές τιμές. Αφήστε το κενό για να έχει εφαρμογή σε όλες τις πόλεις. Μπορούν να χρησιμοποιηθούν και wildcards (*). Εύρος για πολλαπλούς ΤΚ (πχ 12345-12350) θα επεκταθεί σε μεμονωμένους κωδικούς.

en: Preview
el_GR: Προεπισκόπηση

en: Preview &#8220;%s&#8221;
el_GR: Προεπισκόπηση &#8220;%s&#8221;

en: Price
el_GR: Τιμή

en: Price labels and Sale Flashes
el_GR: Οι ετικέτες τιμής και έκπτωσης αναβοσβήνουν

en: Prices
el_GR: Τιμές

en: Prices Entered With Tax
el_GR: Οι τιμές συμπεριλαμβάνουν φόρους

en: Prices decrease by (fixed amount or %)
el_GR: Οι τιμές μειώνονται κατά (σταθερό ποσόν ή %)

en: Prices increase by (fixed amount or %)
el_GR: Οι τιμές αυξάνονται κατά (σταθερό ποσόν ή %)

en: Pricing
el_GR: Κοστολόγηση

en: Primary
el_GR: Αρχικό

en: Priority
el_GR: Προτεραιότητα

en: Private note
el_GR: Προσωπική σημείωση

en: Processing
el_GR: Σε εξέλιξη

en: Product
el_GR: Προϊόν

en: Product Archive / Shop Page
el_GR: Αρχείο Προϊόντος / Σελίδα Μαγαζιού

en: Product Data
el_GR: Δεδομένα προϊόντος

en: Product Gallery
el_GR: Gallery προϊόντων

en: Product ID:
el_GR: Κωδικός Προϊόντος:

en: Product IDs
el_GR: ID προιόντων

en: Product Image
el_GR: Εικόνα Προϊόντος

en: Product Image Sizes
el_GR: Μεγέθη Εικόνα Προϊόντος

en: Product Listings
el_GR: Λίστες Κατάταξης προϊόντος

en: Product Options
el_GR: Επιλογές Προϊόντος

en: Product Ratings
el_GR: Αξιολογήσεις Προϊόντων

en: Product SKU must be unique.
el_GR: O κωδικός προϊόντος πρέπει να είναι μοναδικός.

en: Product SKU:
el_GR: Κωδικός προϊόντος:

en: Product Search
el_GR: Αναζήτηση Προϊόντος

en: Product Short Description
el_GR: Σύντομη περιγραφή προϊόντος

en: Product Thumbnails
el_GR: Μικρογραφίες προϊόντος

en: Product Transients Cleared
el_GR: Οι μεταβάσεις προϊόντων έχουν καθαριστεί

en: Product Type
el_GR: Τύπος προϊοντος

en: Product Types
el_GR: Τύποι προϊοντος

en: Product URL
el_GR: Διεύθυνση προιόντος

en: Product attribute base
el_GR: Βάση χαρακτηριστικού προϊόντος

en: Product categories
el_GR: Κατηγορίες προϊόντος

en: Product categories for your store can be managed here. To change the order of categories on the front-end you can drag and drop to sort them. To see more categories listed click the "screen options" link at the top of the page.
el_GR: Εδώ μπορείτε να διαχειριστείτε τις κατηγορίες προϊόντων του καταστήματος. Για να αλλάξετε τη σειρά εμφάνισης των κατηγοριών μπορείτε να τις σύρετε. Για να δείτε περισσότερες κατηγορίες κάντε click στο "επιλογές οθόνης" στο πάνω μέρος αυτής της σελίδας

en: Product category base
el_GR: Βάση κατηγορίας προϊόντος

en: Product creation failed, could not find original product:
el_GR: Η δημιουργία προϊόντος απέτυχε. Δεν βρέθηκε το προιόν:

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview Product</a>
el_GR: Το πρόχειρο προϊόν ενημερώθηκε. <a href="%s">Προβολή</a>

en: Product must not be in this category for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products in these categories will not be discounted.
el_GR: Ένα προϊόν δεν θα πρέπει να βρίσκεται σε αυτή την κατηγορία για χρήση αυτού του κουπονιού ή στην περίπτωση "Προϊοντικών Εκτπώσεων", τα προϊόντα ποιών κατηγοριών δεν θα λαμβάνουν εκπτώσεις με αυτό το κουπόνι.

en: Product name
el_GR: Όνομα προϊόντος

en: Product permalink base
el_GR: Βάση του permalink προϊόντος

en: Product published. <a href="%s">View Product</a>
el_GR: Το προϊόν δημοσιεύτηκε. <a href="%s">Προβολή</a>

en: Product restored to revision from %s
el_GR: Το προϊόν έχει επιστρέψει σε προηγούμενη κατάσταση από %s

en: Product saved.
el_GR: Το προϊόν αποθηκεύτηκε.

en: Product scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview Product</a>
el_GR: Το προϊόν έχει προγραμματισθεί για: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Προβολή</a>

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview Product</a>
el_GR: Το προϊόν καταχωρήθηκε. <a href="%s">Προβολή</a>

en: Product tag base
el_GR: Βάση tag προϊοντος

en: Product updated.
el_GR: Το προϊόν ενημερώθηκε.

en: Product updated. <a href="%s">View Product</a>
el_GR: Το προϊόν ενημερώθηκε. <a href="%s">Προβολή</a>

en: Products
el_GR: Προϊόντα

en: Products which must not be in the cart to use this coupon or, for "Product Discounts", which products are not discounted.
el_GR: Προϊόντα που δεν πρέπει να είναι στο καλάθι για χρήση αυτού του κουπονιού ή στην περίπτωση "Προϊόντικών Εκτπώσεων", για ποια προϊόντα δεν έχει εφαρμογή.

en: Products which need to be in the cart to use this coupon or, for "Product Discounts", which products are discounted.
el_GR: Προϊόντα που πρέπει να είναι στο καλάθι για χρήση αυτού του κουπονιού ή στην περίπτωση "Προϊόντικών Εκτπώσεων", για ποια προϊόντα έχει εφαρμογή.

en: Purchase Note
el_GR: Σημείωση αγοράς

en: Purchased
el_GR: Αγοράστηκε

en: Qty
el_GR: Ποσότητα

en: Quick&nbsp;Edit
el_GR: Γρήγορη&nbsp;Επεξεργασία

en: Rate
el_GR: Ποσοστό

en: Rate %
el_GR: Βαθμολογία %

en: Rate&nbsp;%
el_GR: Βαθμολογία&nbsp;%

en: Rating
el_GR: Αξιολόγηση

en: Ratings are required to leave a review
el_GR: Η αξιολόγηση είναι απαραίτητη για να υποβάλετε μία κριτική

en: Read
el_GR: Ανάγνωση

en: Read/Write
el_GR: Διαβάζοντας/Γράφοντας

en: Recount terms
el_GR: Επανακαταμέτρηση όρων

en: Redirect only
el_GR: Μόνο ανακατεύθυνση

en: Redirect to the cart page after successful addition
el_GR: Ανακατεύθυνση στη σελίδα καλαθιού έπειτα από επιτυχημένη προσθήκη

en: Reduce Line Stock
el_GR: Μείωση γραμμής αποθέματος

en: Reduced Rate%sZero Rate
el_GR: Μειωμένος συντελεστής%sΜηδενικός συντελεστής

en: Registration Options
el_GR: Επιλογές Εγγραφής

en: Regular Price
el_GR: Κανονική τιμή

en: Regular Price:
el_GR: Κανονική τιμή:

en: Regular price
el_GR: Κανονική τιμή

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Remove image
el_GR: Αφαίρεση Φωτογραφίας

en: Remove product image
el_GR: Αφαίρεση εικόνα προϊόντος

en: Remove selected row(s)
el_GR: Αφαίρεση επιλεγμένων γραμμών

en: Remove this attribute?
el_GR: Να αφαιρεθεί αυτό το χαρακτηριστικό;

en: Remove this item meta?
el_GR: Να αφαιρεθεί το meta αυτού του προϊόντος;

en: Report a bug
el_GR: Αναφέρετε ένα λάθος λογισμικού

en: Reports
el_GR: Αναφορές

en: Resend order emails
el_GR: Ξαναστείλε e-mails παραγγελιών

en: Reset
el_GR: Επαναφορά

en: Reset capabilities
el_GR: Eπαναφορά Δυνατoτήτων

en: Restore
el_GR: Επαναφορά

en: Restore this item from the Trash
el_GR: Μεταφορά από το Καλάθι Αχρήστων

en: Restrict shipping to Location(s)
el_GR: Περιόρισε τοις τοποθεσίες(α) αποστολής

en: Review improvements
el_GR: Βελτιώσεις Επιθεώρησης

en: Reviews
el_GR: Κριτικές

en: Revoke API Key
el_GR: Ανακαλώ το κλειδί API

en: Revoke Access
el_GR: Κατάργηση πρόσβασης

en: Right
el_GR: Δεξιά

en: Right with space
el_GR: Δεξιά με διάστημα

en: Roles successfully reset
el_GR: Οι ρόλοι αρχικοποιήθηκαν με επιτυχία

en: Round tax at subtotal level, instead of rounding per line
el_GR: Στρογγυλοποίηση φόρου σε επίπεδο υποσυνόλου, και όχι στρογγυλοποίηση ανά γραμμή

en: Rounding
el_GR: Στρογγυλοποίηση

en: Run the updater
el_GR: Εκτέλεση του updater

en: SKU refers to a Stock-keeping unit, a unique identifier for each distinct product and service that can be purchased.
el_GR: Ο κωδικός προϊόντος αναφέρεται σε μια μονάδα μέτρησης αποθεμάτων, ένα μοναδικό αναγνωριστικό για κάθε προϊόν ή υπηρεσία που μπορεί να πουληθεί.

en: SUHOSIN Installed
el_GR: SUHOSIN αντικαταστήθηκε

en: Sale
el_GR: Έκπτωση

en: Sale Price
el_GR: Τιμή προσφοράς

en: Sale Price Dates
el_GR: Ημερομηνίες έκπτωσης

en: Sale Price:
el_GR: Τιμή μετά από έκπτωση:

en: Sale end date:
el_GR: Ημερομηνία λήξης έκπτωσης:

en: Sale price
el_GR: Τιμή έκπτωσης

en: Sale prices
el_GR: Τιμές έκπτωσης

en: Sale prices decrease by (fixed amount or %)
el_GR: Οι τιμές έκπτωσης μειώνονται κατά (σταθερό ποσόν ή %)

en: Sale prices increase by (fixed amount or %)
el_GR: Οι τιμές έκπτωσης αυξάνονται κατά (σταθερό ποσόν ή %)

en: Sale start date:
el_GR: Ημερομηνία έναρξης έκπτωσης:

en: Sales Tax
el_GR: Φόρος Πωλήσεων

en: Sales amount
el_GR: Ποσό πωλήσεων

en: Sales by category
el_GR: Πωλήσεις ανά κατηγορία

en: Sales by date
el_GR: Πωλήσεις ανά ημέρα

en: Sales by product
el_GR: Πωλήσεις ανά προϊόν

en: Same as parent
el_GR: Ίδιο με το γονέα

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών

en: Save Order
el_GR: Αποθήκευση Παραγγελίας

en: Save attributes
el_GR: Αποθήκευση χαρακτηριστικών

en: Save changes
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών

en: Save/update the order
el_GR: Αποθήκευση/ενημέρωση παραγγελίας

en: Schedule
el_GR: Προγραμματισμός

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Search customers
el_GR: Αναζήτηση πελατών

en: Search for a downloadable product&hellip;
el_GR: Αναζήτησε για ένα κατεβάσιμο προϊόν

en: Search for a product&hellip;
el_GR: Αναζήτηση προίόντων

en: Search for a product…
el_GR: Αναζήτηση προίόντων

en: Secondary
el_GR: Δευτερεύον

en: Select
el_GR: Επιλογή

en: Select a country&hellip;
el_GR: Επιλέξτε χώρα&hellip;

en: Select a page&hellip;
el_GR: Επιλέξτε σελίδα&hellip;

en: Select all
el_GR: Επιλογή όλων

en: Select categories&hellip;
el_GR: Επέλεξε κατηγορίες&hellip;

en: Select none
el_GR: Καμία επιλογή

en: Select terms
el_GR: Επιλογή όρων

en: Sell to all countries
el_GR: Πώληση σε όλες τοις χώρες

en: Sell to specific countries only
el_GR: Πουλώντας σε συγκεκριμένες χώρες μόνο

en: Selling Location(s)
el_GR: Τοποθεσίες(α) Πώλησης

en: Separated integrations
el_GR: Διαχωριστικές ενσωματώσεις

en: Sessions successfully cleared
el_GR: Οι περίοδοι καθαρίστηκαν με επιτυχία

en: Set product image
el_GR: Όρισε εικόνα προϊόντος

en: Set this option to make this product part of a grouped product.
el_GR: Επιλέξτε εδώ για να κάνετε αυτό το προϊόν μέρος ενός ομαδοποιημένου προϊόντος.

en: Set variation image
el_GR: Καθορισμός εικόνας παραλλαγής

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

[ctx: Settings group label]
en: Checkout
el_GR: Ολοκλήρωση παραγγελίας

[ctx: Settings tab label]
en: Checkout
el_GR: Ολοκλήρωση παραγγελίας

en: ShareYourCart
el_GR: Μοιραστείτε το καλάθι αγορών σας

en: Ship to
el_GR: Αποστολή σε

en: Ship to all countries
el_GR: Αποστολή σε όλες τοις χώρες

en: Ship to all countries you sell to
el_GR: Αποστολή σε όλες τοις χώρες εσύ που πουλάς στό

en: Ship to specific countries only
el_GR: Αποστέλλοντας σε συγκεκριμένες χώρες μόνο

en: Shipping
el_GR: Αποστολή

en: Shipping Calculations
el_GR: Υπολογισμοί τρόπου αποστολής

en: Shipping Destination
el_GR: Προορισμός

en: Shipping Details
el_GR: Λεπτομέρειες Αποστολής

en: Shipping Display Mode
el_GR: Τύπος Επισκόπησης Αποστολής

en: Shipping Method
el_GR: Τρόπος Αποστολής

en: Shipping Methods
el_GR: Τρόποι Αποστολής

en: Shipping Options
el_GR: Επιλογές Αποστολής

en: Shipping Tax
el_GR: Φόρος  Ναύλων

en: Shipping Tax Amount
el_GR: Ποσό Φορολόγησης Αποστολής

en: Shipping Tax Class:
el_GR: Κλάση Φόρων μεταφορικών

en: Shipping amount
el_GR: Ποσό Αποστολής

en: Shipping class
el_GR: Κλάση Μεταφορικών

en: Shipping class:
el_GR: Κλάση Μεταφορικών:

en: Shipping classes are used by certain shipping methods to group similar products.
el_GR: Οι κλάσεις μεταφορικών χρησιμοποιούνται από συγκεκριμένους τρόπους αποστολής για να ομαδοποιήσουν παρεμφερή προϊόντα.

en: Shipping classes can be used to group products of similar type. These groups can then be used by certain shipping methods to provide different rates to different products.
el_GR: Οι κλάσεις μεταφορικών μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να ομαδοποιήσουν προϊόντα ίδιου τύπου. Αυτές οι ομάδες μπορούν μετά να χρησιμοποιηθούν από συγκεκριμένους τρόπους αποστολής για να παρέχουν διαφορετικές χρεώσεις σε διαφορετικά προϊόντα.

en: Shipping only
el_GR: Μόνο αποστολή

en: Shipping tax class based on cart items
el_GR: Ο φόρος εξόδων αποστολής υπολογίζεται με βάση τα αντικείμενα του καλαθιού

en: Shop Page Display
el_GR: Εμφάνιση σελίδας καταστήματος

en: Shop base
el_GR: Βάση Καταστήματος

en: Shop base address
el_GR: Η διεύθυνση έδρας του καταστήματος

en: Shop base with category
el_GR: Βάση καταστήματος με κατηγορία

en: Show
el_GR: Προβολή

en: Show "verified owner" label for customer reviews
el_GR: Δείτε την ετικέτα "ταυτοποιημένος χρήστης" στις κριτικές πελατών

en: Show all customers
el_GR: Προβολή όλων των πελατών

en: Show all product types
el_GR: Προβολή όλων των τύπων προϊόντων

en: Show all statuses
el_GR: Προβολή καταστάσεων

en: Show all types
el_GR: Προβολή όλων των τύπων

en: Show both
el_GR: Εμφάνιση και των δύο

en: Show products
el_GR: Εμφάνιση προϊόντων

en: Show subcategories
el_GR: Εμφάνιση υποκατηγοριών

en: Showing reports for:
el_GR: Δείχνοντας αναφορές για:

en: Signups
el_GR: Εγγραφές

en: Simple
el_GR: Απλό

en: Simple product
el_GR: Απλό προϊόν

en: Simplified order UI
el_GR: Απλοποιημένη παραγγελία UI

en: Single Product Image
el_GR: Κύρια εικόνα προϊόντος

en: Skip setup
el_GR: Παράβλεψη ρυθμίσεων

en: Slug “%s” is already in use. Change it, please.
el_GR: Το Slug “%s” ήδη χρησιμοποιείται. Παρακαλώ αλλάξτε το.

en: Slug “%s” is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
el_GR: Το Slug “%s” δεν επιτρέπεται διότι είναι ένας δεσμευμένος όρος. Παρακαλώ αλλάξτε το.

en: Slug “%s” is too long (28 characters max). Shorten it, please.
el_GR: Το Slug “%s” είναι πολύ μεγάλο (επιτρέπονται μέχρι 28 χαρακτήρες). Παρακαλώ αλλάξτε το.

en: Sold %s worth in the last %d days
el_GR: Πουλήθηκε με αξία %s στις  %d τελευταίες μέρες

en: Sold 1 item in the last %d days | Sold %d items in the last %d days
el_GR[0]: Πουλήθηκε 1 αντικείμενο στις %d τελευταίες μέρες
el_GR[1]: Πουλήθηκαν %d αντικείμενα στις %d τελευταίες μέρες

en: Sold Individually
el_GR: Πωλούνται μεμονωμένα

en: Sold Individually?
el_GR: Πουλώντας μεμονωμένα;

en: Sorry, there has been an error.
el_GR: Δυστυχώς, υπήρξε ένα λάθος.

en: Sort Products
el_GR: Ταξινόμηση προϊόντων

en: Sort by most recent
el_GR: Ταξινόμηση πιο πρόσφατα

en: Sort by price (asc)
el_GR: Ταξινόμηση ανά τιμή (χαμηλή σε υψηλή)

en: Sort by price (desc)
el_GR: Ταξινόμηση ανά τιμή (υψηλή σε χαμηλή)

en: Specific Countries
el_GR: Συγκεκριμένες Χώρες

en: Spent
el_GR: Δαπάνες

en: Standard
el_GR: Κανονική

en: Standard Product
el_GR: Τυπικό Προϊόν

en: Standard Rates
el_GR: Κανονικές Τιμές

en: State Code
el_GR: Κωδικός περιφέρειας

en: State&nbsp;Code
el_GR: Κωδικός&nbsp;Περιφέρειας

en: State/County
el_GR: Περιφέρεια

en: State/County or state code
el_GR: Περιφέρεια ή κωδικός περιφέρειας

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Stock
el_GR: Απόθεμα

en: Stock Actions
el_GR: Ενέργειες αποθέματος

en: Stock Display Format
el_GR: Τρόπος εμφάνισης αποθεμάτων

en: Stock Keeping Unit
el_GR: Μονάδα μέτρησης αποθεμάτων

en: Stock Qty
el_GR: Διαθέσιμη Ποσότητα

en: Stock Qty:
el_GR: Διαθέσιμη Ποσότητα:

en: Stock quantity. If this is a variable product this value will be used to control stock for all variations, unless you define stock at variation level.
el_GR: Ποσότητα αποθεμάτων. Αν πρόκειται για ένα μεταβλητό προϊόν, αυτή η τιμή θα χρησιμοποιηθεί για τον έλεγχο αποθεμάτων όλων των παραλλαγών, εκτός και αν έχετε ορίσει απόθεμα σε επίπεδο παραλλαγής.

en: Stock status
el_GR: Κατάσταση διαθεσιμότητας

en: Store Notice
el_GR: Σημείωση καταστήματος

en: Store Notice Text
el_GR: Κείμενο ανακοίνωσης καταστήματος

en: Styles and Scripts
el_GR: Styles και Scripts

en: Subcategories
el_GR: Υποκατηγορίες

en: Subtext
el_GR: Υπο-κείμενο

en: Subtotal
el_GR: Υποσύνολο

en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: System Status
el_GR: Κατάσταση Συστήματος

en: Tags
el_GR: Ετικέτες

en: Tax
el_GR: Φόρος

en: Tax Amount
el_GR: Ποσό φορολογίας

en: Tax Class
el_GR: Φορολογική Κλάση

en: Tax Name
el_GR: Όνομα φόρου

en: Tax Options
el_GR: Επιλογές φόρου

en: Tax Rate
el_GR: Ποσοστό Φόρου

en: Tax Rates for the "%s" Class
el_GR: Φορολογικοί συντελεστές για την κλάση "%s"

en: Tax Status
el_GR: Φορολογικό Καθεστώς

en: Tax class
el_GR: Φορολογική Κλάση

en: Tax class:
el_GR: Φορολογική Κλάση:

en: Tax rates need to be defined with columns in a specific order (10 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
el_GR: Οι φορολογικές κλάσεις πρέπει να οριστούν με συγκεκριμένη σειρά (10 στήλες). <a href="%s">Πιέστε εδώ για να κατεβάσετε ένα δείγμα</a>.

en: Tax rates successfully deleted
el_GR: Ποσοστό φορολογία έχουν διαγραφή με επιτυχία

[ctx: Tax status]
en: None
el_GR: Κανένα

en: Tax&nbsp;Class
el_GR: Κατηγορία&nbsp;Φόρου

en: Tax&nbsp;Name
el_GR: Όνομα&nbsp;φόρου

en: Taxable
el_GR: Φορολογίσιμο

en: Taxes
el_GR: Φόροι

en: Taxes by code
el_GR: Φόροι ανά κωδικό

en: Taxes by date
el_GR: Φόροι ανά ημέρα

en: Tel:
el_GR: Τηλ.:

en: Telephone
el_GR: Τηλέφωνο

en: Template Overrides
el_GR: Παράκαμψη προτύπων

en: Templates
el_GR: Πρότυπα

en: Term ID
el_GR: ID όρου

en: Term counts
el_GR: Πλήθος όρων

en: Terms
el_GR: Όροι

en: Terms and Conditions
el_GR: Όροι και Προϋποθέσεις

en: Terms successfully recounted
el_GR: Οι όροι επανακαταμετρήθηκαν με επιτυχία

en: Text
el_GR: Κείμενο

en: Thank you for updating to the latest version!
el_GR: Ευχαριστούμε που αναβαθμίσατε στην τελευταία έκδοση!

en: Thank you for using WooCommerce :) Should you need help using or extending WooCommerce please read the documentation.
el_GR: Ευχαριστούμε που χρησιμοποιείτε το WooCommerce :) Αν χρειαστείτε βοήθεια στη χρήση ή την επέκτασή του συμβουλευτείτε τα συνοδευτικά έγγραφα.

en: Thanks for installing!
el_GR: Ευχαριστούμε για την εγκατάσταση!

en: Thanks, all done!
el_GR: Ευχαριστούμε, όλα έτοιμα!

en: The CSV is invalid.
el_GR: Το CSV είναι άκυρο.

en: The background colour for WooCommerce email templates. Default <code>#f5f5f5</code>.
el_GR: Το βασικό χρώμα του WooCommerce email template. Προεπιλεγμένο <code>#f5f5f5</code>.

en: The base colour for WooCommerce email templates. Default <code>#557da1</code>.
el_GR: Το βασικό χρώμα του WooCommerce email template. Προεπιλεγμένο <code>#557da1</code>.

en: The base page can also be used in your <a href="%s">product permalinks</a>.
el_GR: Η βασική σελίδα μπορεί να χρησιμοποιηθεί στα δικά σου <a href="%s">product permalinks</a>.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
el_GR: Οι αλλαγές που έγιναν θα χαθούν αν κλείσετε αυτή τη σελίδα.

en: The file does not exist, please try again.
el_GR: Το αρχείο δεν υπάρχει, παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: The following options affect how prices are displayed on the frontend.
el_GR: Οι παρακάτω επιλογές καθορίζουν το πως εμφανίζονται οι τιμές στο site.

en: The following options affect the sender (email address and name) used in WooCommerce emails.
el_GR: Οι παρακάτω επιλογές επηρεάζουν τον αποστολέα (διεύθυνση και όνομα) που χρησιμοποιείται στα WooCommerce emails.

en: The main body background colour. Default <code>#fdfdfd</code>.
el_GR: Το κυρίως χρώμα του φόντου. Προεπιλεγμένο <code>#fdfdfd</code>.

en: The main body text colour. Default <code>#505050</code>.
el_GR: Το κυρίως χρώμα του κειμένου. Προεπιλεγμένο <code>#505050</code>.

en: The maximum number of individual items this coupon can apply to when using product discounts. Leave blank to apply to all qualifying items in cart.
el_GR: Ο μέγιστος αριθμός τεμαχίων στα οποια μπορεί να αξιοποιηθεί αυτό το κουπόνι όταν χρησιμοποιούνται εκπτώσεις προϊόντων. Αφήστε το κενό για να ισχύει σε όλα τα προϊόντα του καλαθιού που πληρούν τις προϋποθέσεις.

en: The text to appear in the footer of WooCommerce emails.
el_GR: Το κείμενο που θα εμφανίζεται στο κάτω μέρος των WooCommerce emails.

en: Theme
el_GR: Θέμα

en: Theme Integration Guide
el_GR: Οδηγός διασύνδεσης θέματος

en: Theme Name
el_GR: Ονομασία Θέματος

en: Theme Version
el_GR: Έκδοση Θέματος

en: There are no notes for this order yet.
el_GR: Δεν υπάρχουν σημειώσεις για αυτήν την παραγγελία, ακόμη.

en: There are no product reviews yet.
el_GR: Δεν υπάρχουν ακόμα κριτικές για το προϊόν.

en: There was an error calling %s
el_GR: Προέκυψε ένα σφάλμα κατά την κλήση %s

en: There was an error calling %s::%s
el_GR: Προέκυψε ένα σφάλμα κατά την κλήση %s::%s

en: These are the shipping and handling costs for the order.
el_GR: Αυτά είναι τα κόστη αποστολής και επεξεργασίας της παραγγελίας.

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to access account related functionality.
el_GR: Αυτές οι σελίδες χρειάζονται να οριστούν ώστε το WooCommerce να γνωρίζει που οι χρήστες αποστέλλουν ώστε να έχουν πρόσβαση στον λογαριασμό συσχετισμένα λειτουργικά

en: These rows contain taxes for this order. This allows you to display multiple or compound taxes rather than a single total.
el_GR: Αυτές οι γραμμές περιλαμβάνουν τους φόρους για την παραγγελία. Αυτό σας επιτρέπει να δείχνεται πολλαπλούς ή σύνθετους φόρους, αντί για ένα μόνο σύνολο.

en: These settings affect the actual dimensions of images in your catalog - the display on the front-end will still be affected by CSS styles. After changing these settings you may need to <a href="%s">regenerate your thumbnails</a>.
el_GR: Αυτές οι ρυθμίσεις επηρεάζουν το μέγεθος των εικόνων στον κατάλογο - η εμφάνιση στο front-end θα εξακολουθεί να επηρεάζεται απο την CSS.  Μετά την αλλαγή των ρυθμίσεων θα χρειαστεί να <a href="%s">ανακατασκευάσεται τις μικρογραφίες</a>.

en: These settings control the permalinks used for products. These settings only apply when <strong>not using "default" permalinks above</strong>.
el_GR: Αυτές οι ρυθμίσεις ελέγχουν τα permalinks που χρησιμοποιούνται στα προϊόντα. Οι ρυθμίσεις έχουν εφαρμογή μόνο όταν δεν χρησιμοποιείτε τα default permalinks.

en: This Month
el_GR: Αυτό το Μήνα

en: This controls how multiple shipping methods are displayed on the frontend.
el_GR: Αυτό ελέγχει πως οι πολλαπλοί τρόποι αποστολής εμφανίζονται στο site

en: This controls how stock is displayed on the frontend.
el_GR: Αυτό ελέγχει πως το απόθεμα εμφανίζεται στο site

en: This controls the default sort order of the catalog.
el_GR: Αυτό καθορίζει την προκαθορισμένη σειρά εμφάνισης στον κατάλογο

en: This controls the position of the currency symbol.
el_GR: Αυτό ελέγχει τη θέση του συμβόλου νομίσματος.

en: This controls what currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
el_GR: Αυτό ελέγχει ποιές τιμές συναλλάγματος υπάρχουν στον κατάλογο και ποιες νομισματικές πύλες δέχονται πληρωμές.

en: This controls what is shown on category archives.
el_GR: Αυτό ελέγχει τι εμφανίζεται στα αρχεία κατηγοριών.

en: This controls what is shown on the product archive.
el_GR: Αυτό ελέγχει το τι φαίνεται στο αρχείο προϊόντος

en: This controls what unit you will define lengths in.
el_GR: Αυτό ορίζει ποιά θα είναι η μονάδα μέτρησης του μήκους.

en: This controls what unit you will define weights in.
el_GR: Αυτό ορίζει ποιά θα είναι η μονάδα μέτρησης του βάρους.

en: This field allows you to set the minimum subtotal needed to use the coupon.
el_GR: Αυτό το πεδίο σας επιτρέπει να ορίσετε το minimum υποσύνολο που απαιτείται για χρήση αυτού του κουπονιού.

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
el_GR: Αυτό είναι ένα δοκιμαστικό κατάστημα για το σκοπό δοκιμών &mdash; καμία παραγγελία δεν ολοκληρώνεται.

en: This is the URL or absolute path to the file which customers will get access to.
el_GR: Αυτό είναι το URL ή η ακριβής διαδρομή του αρχείου στο οποίο οι πελάτες αποκτούν πρόσβαση

en: This is the base location for your business. Tax rates will be based on this country.
el_GR: Αυτή είναι η χώρα έδρας της επιχείρησή σας. Οι φορολογικοί συντελεστές θα βασίζονται σε αυτή τη χώρα.

en: This is the name of the download shown to the customer.
el_GR: Αυτό είναι το όνομα της λήψης που βλέπει ο πελάτης

en: This is the size used by the main image on the product page.
el_GR: Αυτό είναι το μέγεθος που χρησιμοποιείται από την κύρια εικόνα στην σελίδα του προϊόντος.

en: This is the sum of the "Tax Rows" shipping tax amount within your orders.
el_GR: Αυτό είναι το γινόμενο της "Φορολογικής Ρήξης"  ποσό φορολόγησης αποστολής μέσα στης παραγγελίες σου.

en: This is the sum of the "Tax Rows" tax amount within your orders.
el_GR: Αυτό είναι το γινόμενο της "Φορολογικής Ρήξης"  ποσό φορολογίας μέσα στης παραγγελίες σου.

en: This is the sum of the 'Order Total' field within your orders.
el_GR: Είναι το σύνολο του πεδίου 'Σύνολο Παραγγελίας' των παραγγελιών σας

en: This is the sum of the 'Shipping Total' field within your orders.
el_GR: Είναι το σύνολο του πεδίου 'Σύνολο Μεταφορικών' των παραγγελιών σας

en: This is the total tax for the rate (shipping tax + product tax).
el_GR: Αυτή είναι η συνολική φορολόγηση για το ποσοστό (φόρος αποστολής + φόρος προϊόντος)

en: This option determines the customers default address (before they input their own).
el_GR: Αυτή η επιλογή καθορίζει την προεπιλεγμένη διεύθυνση πελάτη (πριν εισάγουν οι ίδιοι τη δική τους)

en: This option determines which address is used to calculate tax.
el_GR: Αυτή η επιλογή καθορίζει ποια διεύθυνση χρησιμοποιείται στον υπολογισμό του φόρου.

en: This option is important as it will affect how you input prices. Changing it will not update existing products.
el_GR: Αυτή η επιλογή είναι σημαντική διότι επηρεάζει τον τρόπο εισαγωγής των τιμών. Αν την αλλάξετε δεν θα ενημερώσει τα υπάρχοντα προϊόντα.

en: This option lets you limit which countries you are willing to sell to.
el_GR: Με αυτή την επιλογή αφήνει να ελαχιστοποιήσει τοις χώρες που επιθυμείς να πουλάς

en: This section lets you customise the WooCommerce emails. <a href="%s" target="_blank">Click here to preview your email template</a>. For more advanced control copy <code>woocommerce/templates/emails/</code> to <code>yourtheme/woocommerce/emails/</code>.
el_GR: Σε αυτή την ενότητα επεξεργάζεστε τα WooCommerce emails.  <a href="%s" target="_blank">Πατήστε εδώ για προεπισκόπηση του template</a>. Για ακόμα μεγαλύτερο έλεγχο, αντιγράψτε το <code>woocommerce/templates/emails/</code> σε <code>yourtheme/woocommerce/emails/</code>.

en: This sets the base page of your shop - this is where your product archive will be.
el_GR: Αυτό καθορίζει τη βασική σελίδα του καταστήματός σας - είναι εδώ όπου θα βρίσκεται το αρχείο των προϊόντων σας.

en: This sets the decimal separator of displayed prices.
el_GR: Αυτό καθορίζει την υποδιαστολή των εμφανιζόμενων τιμών.

en: This sets the number of decimal points shown in displayed prices.
el_GR: Αυτό καθορίζει τον αριθμό των δεκαδικών ψηφίων που εμφανίζονται στις τιμές.

en: This sets the thousand separator of displayed prices.
el_GR: Αυτό καθορίζει το διαχωριστικό των χιλιάδων από τις τιμές που εμφανίζονται.

en: This setting does not apply to guest purchases.
el_GR: Αυτή η ρύθμιση δεν έχει εφαρμογή στις αγορές επισκεπτών.

en: This size is usually used for the gallery of images on the product page.
el_GR: Αυτό το μέγεθος χρησιμοποιείται στην συλλογή εικόνων στη σελίδα του προϊόντος.

en: This size is usually used in product listings
el_GR: Αυτό το μέγεθος χρησιμοποιείται συνήθως στις λίστες προϊόντων

en: This text will be shown on the button linking to the external product.
el_GR: Αυτό το κείμενο θα εμφανιστεί στο κουμπί που οδηγεί στο εξωτερικό προϊόν.

en: This tool will clear ALL expired transients from WordPress.
el_GR: Αυτό το εργαλείο μπορεί να καθαρίσει ΟΛΛΕΣ τοις ληγμένες διεκπεραιώσεις από το WordPress.

en: This tool will clear the product/shop transients cache.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα καθαρίσει την cache των μεταβάσεων προϊόντων/καταστήματος.

en: This tool will disable shipping rate caching.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα απενεργοποιήσει τον ποσοστό αποστολής caching

en: This tool will recount product terms - useful when changing your settings in a way which hides products from the catalog.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα επανακαταμετρήσει τους όρους των προϊόντων - χρήσιμο όταν αλλάζετε τις ρυθμίσεις με τρόπο που κρύβει τα προϊόντα από τον κατάλογο.

en: This tool will reset the admin, customer and shop_manager roles to default. Use this if your users cannot access all of the WooCommerce admin pages.
el_GR: Αυτό το εργαλείο θα αρχικοποιήσει τους ρόλους admin, πελάτη και διαχειριστή καταστήματος. Χρησιμοποιήστε το αν οι χρήστες δεν μπορούν να προσπελάσουν όλες τις σελίδες διαχείρισης του WooCOmmerce.

en: This will enable a script allowing the country fields to be searchable.
el_GR: Αυτό ενεργοποιεί ένα script που επιτρέπει την αναζήτηση στα πεδία χώρας

en: Thousand Separator
el_GR: Σύμβολο διαχωρισμού χιλιάδων

en: Thumbnail
el_GR: Μικρογραφία

en: To edit colours <code>woocommerce/assets/css/woocommerce-base.less</code> and <code>woocommerce.css</code> need to be writable. See <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
el_GR: Για να επεξεργαστείτε χρώματα, τα <code>woocommerce/assets/css/woocommerce-base.less</code> και <code>woocommerce.css</code> θα πρέπει να έχουν δικαιώματα αλλαγής. Δείτε <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions"> το Codex</a> για περισσότερες πληροφορίες.

en: Toggle &quot;Downloadable&quot;
el_GR: Toggle &quot;Λήψιμο&quot;

en: Toggle &quot;Enabled&quot;
el_GR: Toggle &quot;Ενεργοποιημένο&quot;

en: Toggle &quot;Virtual&quot;
el_GR: Toggle &quot;Εικονικό&quot;

en: Toggle featured
el_GR: Εμφάνιση/απόκρυψη προτεινόμενων

en: Tools
el_GR: Εργαλεία

en: Top Earners
el_GR: Κορυφαίοι Εισοδηματίες

en: Top Sellers
el_GR: Κορυφαίοι Πωλητές

en: Total
el_GR: Σύνολο

en: Total Sales
el_GR: Συνολικές πωλήσεις

en: Total Shipping
el_GR: Σύνολο εξόδων αποστολής

en: Total Tax
el_GR: Συνολική Φορολογία

en: Total sales minus shipping and tax.
el_GR: Σύνολο πωλήσεων χωρίς φόρους και έξοδα αποστολής

en: Totals
el_GR: Σύνολα

en: Translators
el_GR: Μεταφραστές

en: Trash
el_GR: Καλάθι Αχρήστων

en: Type
el_GR: Τύπος

en: UI and reporting improvements
el_GR: βελτιώσεις UI και αναφορών

en: Under the Hood
el_GR: Κάτω από την επιφάνεια

en: Unique slug/reference for the attribute; must be shorter than 28 characters.
el_GR: Μοναδικό slug/reference γι' αυτό το χαρακτηριστικό. Πρέπει να είναι μικρότερο από 28 χαρακτήρες.

en: Units in stock
el_GR: Μονάδες στο απόθεμα

en: Unlimited
el_GR: Απεριόριστα

en: Unpublished
el_GR: Αδημοσίευτο

en: Up-sells are products which you recommend instead of the currently viewed product, for example, products that are more profitable or better quality or more expensive.
el_GR: Κορυφαία είδη είναι αυτά που προτείνετε σε αντίθεση με το τρέχον προβαλλόμενο είδος, για παράδειγμα, προϊόντα τα οποία είναι περισσότερο επικερδή ή καλύτερης ποιότητας ή ποιό ακριβά.

en: Update
el_GR: Ενημέρωση

en: Upload file and import
el_GR: Μεταφόρτωση αρχείου και εισαγωγή

en: Upload/Add image
el_GR: Μεταφόρτωση/Προσθήκη εικόνας

en: Uploaded to this %s
el_GR: Ανεβάστηκε σε αυτό το %s

en: Usage / Limit
el_GR: Όριο χρήσης

en: Usage Limits
el_GR: Όρια Χρήσης

en: Usage Restriction
el_GR: Περιορισμός χρήσης

en: Usage limit per coupon
el_GR: Όριο χρήσης ανά κουπόνι

en: Usage limit per user
el_GR: Όριο χρήσης ανά χρήστη

en: Use image
el_GR: Χρήση φωτογραφίας

en: Used for certain text and asides - breadcrumbs, small text etc.
el_GR: Χρησιμοποιείται για συγκεκριμένο κείμενο - breadcrumbs, ψιλά γράμματα κτλ

en: Used for variations
el_GR: Χρησιμοποιείται στις παραλλαγές

en: Username
el_GR: Όνομα χρήστη

en: Value of the coupon.
el_GR: Αξία κουπονιού

en: Value(s)
el_GR: Τιμή/ες

en: Variable
el_GR: Μεταβλητό

en: Variable product
el_GR: Μεταβλητό προϊόν

en: Variation #%s of %s
el_GR: Παραλλαγή #%s από %s

en: Variation ID:
el_GR: ID παραλλαγής:

en: Variation price (required)
el_GR: Τιμή διαφοροποίησης (απαιτείται)

en: Variations
el_GR: Παραλλαγές

en: Version %s
el_GR: Έκδοση %s

en: Via
el_GR: από

en: View
el_GR: Προβολή

en: View %s
el_GR: Προβολή %s

en: View &#8220;%s&#8221;
el_GR: Προβολή &#8220;%s&#8221;

en: View Order
el_GR: Εμφάνιση Παραγγελίας

en: View Tax Rates
el_GR: Εμφάνιση Φορολογικών κλάσεων

en: View orders
el_GR: Προβολή παραγγελιών

en: Virtual
el_GR: Εικονικό

en: Virtual products are intangible and aren't shipped.
el_GR: Τα εικονικά προϊόντα είναι άυλα και δεν μπορούν να αποσταλούν.

en: Visibility
el_GR: Εμφάνιση

en: Visible on the product page
el_GR: Εμφανίζεται στη σελίδα προϊόντος

en: Visit plugin homepage
el_GR: Επισκέψου την αρχική σελίδα των plugin

en: WC Database Version
el_GR: Έκδοση βάσης WC

en: WC Pages
el_GR: σελίδες WC

en: WC Transients
el_GR: Μεταβάσεις WC

en: WC Version
el_GR: Έκδοση WC

en: WP Language
el_GR: Γλώσσα WP

en: WP Max Upload Size
el_GR: Μέγιστο μέγεθος μεταφόρτωσης WP

en: WP Multisite Enabled
el_GR: WP Ενεργοποίηση Πολλαπλών ιστοσελίδας

en: WP Version
el_GR: Έκδοση WP

en: Web Server Info
el_GR: Πληροφορίες Web Server

en: Weight
el_GR: Βάρος

en: Weight Unit
el_GR: Μονάδα Βάρους

en: Weight in decimal form
el_GR: Βάρος σε δεκαδική μορφή

en: Welcome to WooCommerce
el_GR: Καλώς ήρθατε στο WooCommerce

en: Welcome to WooCommerce %s
el_GR: Καλώς ήρθατε στο WooCommerce %s

en: What's New
el_GR: Τι νέο υπάρχει

en: Width
el_GR: Μήκος

en: WooCommerce Add-ons/Extensions
el_GR: Πρόσθετα/επεκτάσεις του WooCommerce

en: WooCommerce Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση WooCommerce

en: WooCommerce Recent Reviews
el_GR: Πρόσφατες Κριτικές WooCommerce

en: WooCommerce Settings
el_GR: Ρυθμίσεις WooCommerce

en: WooCommerce Status
el_GR: Κατάσταση WooCommerce

en: WooCommerce Tax Rates (CSV)
el_GR: Ποσοστό Φορολόγησης WooCommerce (CSV)

en: WooCommerce is developed and maintained by a worldwide team of passionate individuals and backed by an awesome developer community. Want to see your name? <a href="https://github.com/woothemes/woocommerce/blob/master/CONTRIBUTING.md">Contribute to WooCommerce</a>.
el_GR: Το WooCommerce αναπτύσσεται και συντηρείται από μια παγκόσμια κοινότητα ανθρώπων και ένα καταπληκτικό developer community. Θέλετε να δείτε και το δικό σας όνομα; <a href="https://github.com/woothemes/woocommerce/blob/master/CONTRIBUTING.md">Συνεισφέρετε στο WooCommerce</a>.

en: WordPress 3.8 admin UI compatibility
el_GR: WordPress 3.8 συμβατότητα διαχειριστή UI

en: Write
el_GR: Γράφοντας

en: Year
el_GR: Έτος

en: Yes
el_GR: Ναι

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
el_GR: Ναι, θα εισάγω τιμές που συμπεριλαμβάνουν φόρους

en: Your changes have been saved.
el_GR: Οι αλλαγές σας έχουν αποθηκευτεί

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
el_GR: Ο server σας δεν έχει το fscockopen ή to cURL ενεργοποιημένο. Το PayPal IPN και άλλα scripts που επικοινωνούν με άλλους servers δεν θα λειτουργήσουν. Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματός.

en: Your server does not have the <a href="%s">SOAP Client</a> class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
el_GR: Ο server σας δεν έχει ενεργοποιημένη την κλάση  <a href="%s">SOAP Client</a> - ορισμένα gateway plugins που απαιτούν SOAP ίσως να μην λειτουργούν σωστά.

en: Your server has cURL enabled, fsockopen is disabled.
el_GR: O server σας έχει το cURL ενεργοποιημένο αλλά το fsockopen απενεργοποιημένο.

en: Your server has fsockopen and cURL enabled.
el_GR: O server σας έχει τα fsockopen και cURL ενεργοποιημένα.

en: Your server has fsockopen enabled, cURL is disabled.
el_GR: O server σας έχει το fsockopen ενεργοποιημένο αλλά το cURL απενεργοποιημένο.

en: Your server has the SOAP Client class enabled.
el_GR: Ο server σας έχει το SOAP Client class ενεργοποιημένο.

en: Your settings have been saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις σας έχουν αποθηκευτεί.

en: Your themes page background - used for tab active states
el_GR: Το background των σελίδων θέματος

en: ZIP/Postcode
el_GR: Ταχυδρομικός κώδικας

en: added %s ago
el_GR: προστέθηκε %s πριν

en: by
el_GR: από

en: by %s
el_GR: κατα %s

en: customer orders
el_GR: παραγγελίες πελατών

[ctx: default-slug]
en: product
el_GR: προϊόν

[ctx: default-slug]
en: shop
el_GR: κατάστημα

en: guest orders
el_GR: παραγγελίες επισκέπτη

en: is available
el_GR: είναι διαθέσιμο

en: kg
el_GR: κιλά

en: new users
el_GR: νέοι χρήστες

en: orders
el_GR: παραγγελίες

en: out of 5
el_GR: από 5

[ctx: placeholder]
en: Apply to all qualifying items in cart
el_GR: Ισχύει για όλα τα προϊόντα στο καλάθι που πληρούν τις προϋποθέσεις.

[ctx: placeholder]
en: Buy product
el_GR: Αγορά Προϊόντος

[ctx: placeholder]
en: From&hellip;
el_GR: Από&hellip;

[ctx: placeholder]
en: To&hellip;
el_GR: Πρός&hellip;

[ctx: placeholder]
en: Unlimited usage
el_GR: Απεριόριστη χρήση

[ctx: placeholder]
en: YYYY-MM-DD
el_GR: ΕΕΕΕ-ΜΜ-ΗΗ

en: plus %d other note | plus %d other notes
el_GR[0]: συν %d επιπλέον σημείωση
el_GR[1]: συν %d επιπλέον σημειώσεις

en: product
el_GR: προϊόν

en: reviewed by
el_GR: κριτική απο

[ctx: slug]
en: product
el_GR: προϊόν

en: variation added
el_GR: παραλλαγή προστέθηκε

en: variations added
el_GR: παραλλαγές προστέθηκαν

en: version
el_GR: έκδοση

en: wp_remote_post() failed. PayPal IPN may not work with your server.
el_GR: Το wp_remote_post() απέτυχε. Το PayPal IPN ίσως να μην δουλεύει με τον server σας.

en: wp_remote_post() failed. PayPal IPN won't work with your server. Contact your hosting provider. Error:
el_GR: Το wp_remote_post() απέτυχε. Το PayPal IPN δεν δουλεύει στον server σας. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή συστήματος. Σφάλμα:

en: wp_remote_post() was successful - PayPal IPN is working.
el_GR: Το wp_remote_post() ήταν επιτυχές - Το PayPal IPN δουλεύει

en: — No Change —
el_GR: — Καμία αλλαγή —
